Як повідомили Gazeta.ua у Національному екологічному центрі України, подібна ситуація віддаляє інтеграцію України в ЄС, оскільки є спробою зірвати Національний план дій з охорони довкілля, виконання якого є необхідною передумовою для приєднання нашої країни до Євросоюзу.
Слід зазначити, що національний парк "Кармелюкове Поділля" створений 2009 року указом президента України №1057/2009 на площі 20203,4 га, з яких 16518 га землі підлягають вилученню у лісгоспу і передачі парку у постійне користування. Але з самого початку своєї діяльності парк зіткнувся з опором лісників, які відмовлялися передати ліс, натомість почали інтенсивні рубки цінних ділянок, які мають охоронятися парком.
"Лісівники, розуміючи невідворотність передачі земель національному парку, і поспішаючи спиляти за короткий час якомога більше лісу, припускаються системних порушень при проведенні лісогосподарських заходів", - зазначив директор парку Віталій Зленко.
7 лютого лісівниками була скликана нарада за участі очільника Вінницької облради Сергія Татусяка, на якій було прийняте рішення звернутись до президента України та Кабінету міністрів з проханням вирішити земельний спір на користь лісгоспу.
Водночас екологічна громадськість вважає таке рішення неприпустимим, адже це є прямим саботажем Національного плану дій з охорони довкілля, згідно якого до 2015 року 10% нашої країни має займати природно-заповідний фонд. Нині ж ця цифра складає лише 4%, а на Вінниччині – всього 1%.
"Тому спроба ліквідувати національний парк не просто загрожує природі Подільського краю, а і реалізації вищезгаданого національного плану", - наголосили "зелені" активісти.
У зв'язку з цим екологи готують звернення до вищих державних органів з метою ліквідувати Чечельницький лісгосп, його залишки приєднати до національного парку і покарати всіх посадових осіб, причетних до саботажу створення нацпарку.
Джерело: gazeta.ua