Поле з унікальними орхідеями віддали під забудову

Ландшафтний парк Кінбурнська коса на Миколаївщині, де ростуть унікальні види орхідей, віддали під забудову. За даними екологів, з 60 гектарів 50 роздали на паї. У результаті, понад чотириста мільйонів примірників квітів опинилися під загрозою зникнення. За даними екологів, на орхідейних полях розгорнули будівництво. Екологи вважають, що державі завдали чималих збитків (близько 5 мільйонів гривень), а рідкісні види орхідей незабаром можна буде побачити тільки на фотографіях.

“Я не знаю аналогів в Україні, щоб в одному місці була зібрана така кількість орхідей. Мало того, ми сьогодні бачимо тільки один вид, а фактично тут поетапно розвивається 7 видів орхідей. Ми оцінили чисельність їх у 412 млн. екземплярів”, – заявив директор регіонального ландшафтного парку Кінбурнська коса Зіновій Петрович.

“Тут небачена щільність орхідей – до 100 особин на 1 кв.м. І це можна порівняти хіба що з Долиною нарцисів на Закарпатті, а більше ніде в Європі я про таке не чув”, – додав науковий співробітник РЛП Кінбурнська коса, кандидат біологічних наук Іван Мойсієнко.
Як повідомляє 5 канал, два роки тому указом Президента був створений національний парк Білобережжя Святослава. Поки вирішувалися фінансові та юридичні питання створення заповідника, чиновники втілювали програму розширення території населених пунктів на Кінбурнській косі.

Як стверджують Мойсієнко і Петрович, будівництво ведеться незаконно. Незважаючи на те, що рішення Миколаївської облради № 9 від 16 березня 2007 року Про затвердження схеми функціонального зонування території регіонального ландшафтного парку Кінбурнська коса, установлення (зміни) меж сільських населених пунктів Покровка, Покровське та Василівка Покровської сільської ради Очаківського району та затвердження Технічного завдання на розробку проекту організації території парку до цього часу не вступило в законну силу (воно розглядається у судах), території сіл все ж були збільшені, і на цих територіях якраз і ведеться будівництво.

“Якщо межі сіл не затверджені, якщо Генплани носять віртуальний характер, то ці вже роздані сільрадою 100 га землі роздано незаконно. Як наша місцева влада і уряд буде на це реагувати, сказати складно. Але чим довше ми будемо затягувати створення Національного природного парку Білобережжя Святослава , тим більше земель буде втрачено. Створення парку дасть можливість вирішити, в першу чергу, земельні питання, і процес розбазарювання земель буде непростий “, – заявив керівник Південної філії інституту екології НЕЦ України, член громадської організації Кінбурн-життя Олег Деркач.

Водночас, місцева влада, яка роздала землю на паї, запевняє, що на виділених людям ділянках не росте жодна орхідея. “У нас, крім цього орхідейного поля, на території сільради дуже багато орхідейних полів, нехай вони і займають не таку велику площу (десь – гектар, десь – 0,1-0,2 га). Ніхто ніколи не переорював орхідейне поле, ніхто його не знищує. Ми надавали дозвіл на видачу земельних ділянок лише на території населених пунктів, одного, другого або третього “, – заявив голова Покровського сільради Григорій Агафонов.

Екологи вважають, що біля Кінбурна немає іншої альтернативи, крім як створення Національного природного парку. Це дасть можливість зберегти унікальну флору і фауну, можливо, приборкати активних забудовників Кінбурнської коси, які планують зробити з Кінбурна другий Коблево, повідомляє Микола.net.
*Кінбурнська коса – піщана коса в північно-західній частині Кінбурнського півострова між Дніпровсько-Бузьким лиманом і Чорним морем. На косі зосереджені рідкісні види флори і фауни.

http://www.greenparty.ua/news/news_24747.html

Leave a Reply