16.09.2013 Рубрики: Новини

Перевірка Іванівського заказника: лісники від спілкування з екоінспекторами відмовилися

12 вересня ми повідомляли, що Тернопільська екоінспекція 14 вересня зібралася перевіряти дотримання природоохоронного законодавства в Іванівському ботанічному заказнику, – після того, як в ньому під лижеролерну трасу навчально-спортивної бази з біатлону товариства “Колос” було вирублено близько 1 га дубово-грабового лісу.


Але ця спроба поки що ні до яких результатів не привела: директор Тернопільського лісового господарства, зранку пообіцявши зробити для перевірки все необхідне, до вечора на дзвінки екологічної інспекції не відповідав… – через що перевірка в повітрі і зависла.
“Плюсом” в цій ситуації стало те, що у активістів завдяки такій паузі з’явилася можливість ознайомитись з документами – Положенням про заказник і дозволами на рубку.

Любка дволиста

Так, згідно “Положення про ботанічний заказник місцевого значення “Іванівський”, з одного боку, “метою створення ботанічного заказника є охорона та збереження умов зростання лілії лісової і любки дволистої – видів рослин, занесених до Червоної книги України”.
А з іншого – в ньому “в установленому порядку дозволяється:
– проведення рубок формування та оздоровлення лісів відповідно до матеріалів лісовпорядкування, погоджених органами Мінприроди України, крім видів рубок, вказаних у п. 3.1 (крім рубок головного користування – прим. ЕкГ “Печеніги”);
– проведення суцільних рубок на підставі наукового обґрунтування за погодженням Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області”.

Перше питання, яке з’являється до Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Тернопільській області при знайомстві із цим документом (а саме воно його розробляло) – як може поєднуватися охорона лілії та любки із рубками, причому, суцільними?!! Адже, якщо вірити Червоній книзі, ці види зникають саме через рубки!
Але облишимо це питання – тим більше, що вже нема в кого і запитувати: як і інші управління, Тернопільське було ліквідоване за адмінреформоою, – звернемося до документів, які дозволяють цю рубку.

 

Так, в “Ліміті” на рубку йдеться, що вона проводиться для “розширення дороги”, – що й логічно. А “Лісорубний квиток” розкриває мету цього заходу: за ним ця рубка є не тільки “розширенням дороги”, але й “заходом з формування і оздоровлення лісів”.
А ось тут з’являються питання до екоінспекції: як “розширення дороги” може одночасно бути “заходом з формування і оздоровлення лісів”? Як дорога може оздоровлювати ліс? І згадаємо “Положення про заказник”: згідно нього рубки повинні проводитися “на підставі наукового обґрунтування”. Хотілося б побачити наукове обґрунтування на спорудження в заказнику нової дороги чи лижеролерної траси!

 

Тож, ми сподіваємося, що небажання лісників йти на контакт не зупинить намагань екоінспекції провести перевірку Іванівського заказника – під час якої вона відповість і на наші запитання.
*
____________________

КОНТАКТ:
Яськів Владислав (Тернопільщина): тел. (067) 350-24-69
Сергій Шапаренко, ЕкГ “Печеніги”: тел. (066) 387-46-81, [email protected]

Підготовлено ЕкГ “Печеніги”, членом Міжнародного Соціально-екологічного Союзу.
При використанні матеріалів бюлетеня прохання посилатися на джерело.

Leave a Reply