Міністерство екології погодило незаконне будівництво в Нікітськиму ботсаду

На території Нікітського ботанічного саду виявлені незаконні будівельні роботи. Їх зафіксувала Державна екологічна інспекція у АР Крим, яка провела перевірку за скаргою Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Перевірка виявила будівництво потужної автостоянки, яке не має необхідних дозвільних документів. Про це Держекоінспекція у АР Крим повідомила НЕЦУ у листі. Зокрема, у ТОВ «Ахонт-Крим» відсутній дозвіл на виконання будівельних робіт , а наявний дозвіл на використання природних ресурсів ботанічного саду не передбачає будівництва автостоянок. Головним порушенням є відсутність наукового обґрунтування будівництвіа. Екоінспектори видали припис про усунення порушень та зупинили будівельні роботи.
– Переконаний, що «усунути порушення», як це сказано в приписі, курівництво ботсаду не зможе ніяк. – Розказує заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – Ботанічний сад – це наукова природоохоронна установа. Як можна пояснити науково, для чого частину ботанічного саду слід закатати в асфальт? Логічним виходом з ситуації буде припинення будівельних робіт, відновлення пошкодженої території і, звісно ж, звільнення керівників ботсаду, які ініціювали таке будівництво.

– Більш цікавим є те, що чи не єдиний документ, наявний у будівельників автостоянки – «Робочий проект будівництва стоянки легкового транспорту» який виявився погодженим самим Міністерством екології у 2010 році (лист №1583/26/10-10 від 05.08.2010). – Додає Олексій Василюк.

Екологи звернулись до Міністерства екології з проханням відкликати лист-погодження незаконного будівництва та звільнити керівництво ботанічного саду.

Leave a Reply