26.03.2015 Рубрики: НПП "Холодний яр"

Долю НПП «Холодний Яр» хочуть вирішити підкилимно

Як повідомили громадські активісти Черкащини в п’ятницю, 27.03.2015 Креселецьке лісництво ДП «Кам’янське лісове господарство» планують відвідати депутати Черкаської обласної ради, зокрема члени постійної комісії з питань екології, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.

Мета зустрічі – обговорення створення НПП «Холодний Яр».

«Про цей виїзд не повідомлялось в жодних засобах масової інформації, не були запрошені ані представники громадськості, ані науковці які безпосередньо займаються створення національного природного парку «Холодний Яр». Це є неприпустимим. Ми вважаємо що всі виїзди, круглі столи та інші заходи щодо створення НПП повинні проводитись за участі всіх зацікавлених сторін: і противників (ДП “Кам’янське лісове господарство), і прихильників створення НПП «Холодний Яр», коментує еколог МБО «Екологія-Право-Людина» Петро Тєстов.

«Ще ніколи за усі роки моїх експедицій у холодноярському лісі я не помічала такої потужної активності робітників лісового господарства на досить невеликій ділянці лісу. Вирівнювання лісових доріг, прибирання залишкової зрубаної деревини, сміття з узбіччях. Така активність викликає здивування та питання», – розповідає член робочої групи при Черкаській ОДА щодо створення НПП «Холодний Яр» Ольга Галушко. – Хочемо вірити, що члени комісії з питань екології будуть об’єктивними та врахують не лише стан “показових” ділянок, а й безперечну цінність історико-культурних пам’яток, природно-ресурсний потенціал, сучасний стан туристичної інфраструктури (стан доріг, наявність місць рекреації, стан санітарних вузлів). Адже Холодний Яр – це не лише сукупність деревостанів, а й неперевершений історико- культурний центр, серце визвольної боротьби українського народу», – додає пані Ольга.

10891958_408758842634011_5532778733585083911_n

За додатковою інформацією звертайтеся:
Петро Тєстов, еколог ЕПЛ
Email: [email protected]
Тел.: (032) 225 – 76 -82; (068) 934 – 95 – 74

Довідка:
*******************************************************************************************************************
12 березня 2015 року в Інформаційно-просвітницькому Орхуському центрі при Мінприроди відбулася відкрита зустріч з питання створення національного природного парку «Холодний Яр» на Черкащині.
Учасники відмітили, що Холодний Яр, його природна, історична і культурна спадщина є сакральним місцем для всього українського народу. Його природа (ліси, яри, вікові дерева) охороняли наших дідів, які боролися за незалежну Україну. Обов’язок і завдання сучасного покоління зберегти на майбутнє ту природу, яка формувала ідентичність Українського народу.
Збереження природних, історичних, етно-культурних багатств кожного народу є одним із принципів, на якому базується європейська політика. Національні парки у всьому світі відіграють важливу роль у соціально-економічному розвитку місцевостей. Робота над збереженням національної і природної ідентичності, підвищення добробуту людей є тією зброєю, яка може зупинити зовнішнього ворога держави.
Національний природний парк «Холодний Яр» площею 8518,6623 га, у тому числі з вилученням та наданням у постійне користування парку 3050 га в межах Чигиринського та Кам’янського районів Черкаської області забезпечить робочими місцями близько 50 чоловік, його діяльність буде здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету (за попередніми розрахунками близько 4 млн. грн. в рік), окремі заходи будуть здійснюватися за рахунок коштів цільових державних та міжнародних фондів, інших коштів, не заборонених законодавством. Все це дозволить отримати додаткові надходження до місцевих бюджетів, розвивати туристичний бізнес на прилеглих територіях.
Основними напрямами діяльності національного природного парку «Холодний Яр» буде збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів, створення умов для організованого туризму і відпочинку, проведення наукових досліджень та еколого-освітньої роботи (стаття 21 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України).

Leave a Reply