Прес-реліз 28.08.2010.

<<Дорогі батьки! В неділю 29 серпня о 12.00 на місці будівництва храму св. Спиридона відбудеться молебень для дітей (!!!) перед початком нового навчального року (!!!). Священик благословить дітей, покропить святою водою, подарує іконки та книжечки.>> – ось таке рекламне оголошення сьогодні забудовники парку <<Юність>> розвісили по периметру свого будівельного паркану.

Одночасно з проведенням <<молебня>>, жителі Борщагівки планують провести акцію протесту проти будівництва в парку. Нагадаємо, що будівництво так званої церкви розпочалося у парку <<Юність>> близько двох тижнів тому начебто у рамках реконструкції парку. Хоча насправді ніякої реконструкції не проводиться, у парку відсутнє освітлення. Мешканці Борщагівки виступають проти будь-якого будівництва в парку, вони пропонують збудувати замість церкви сучасний дитячий майданчик та встановити ліхтарі для освітлення парку.

26 серпня 2010 року на будівельний майданчик прийшла одна з мешканок мікрорайону з журналістом, щоб з’ясувати, які є дозволи на будівництво. Натомість, двоє так званих охоронців будівельного
майданчика забрати документи у журналіста, почали виштовхувати жителів з будівельного майданчика, провокувати бійку. Після виклику міліції вони зникла у невідомому напрямку, залишивши на будівельному майданчику одну особу, яка заявила міліціонерам, що вона не знає тих двох чоловік, які забрали документи у журналіста. Крім того, він повідомив міліціонерам, що він не знає тих людей, що забрали документи, і що вони взагалі не охоронці (!!!), а просто прихожани, які прийшли оглянути будівництво храму>>. Разом із заявниками його доправили до найближчого відділку міліції, куди прибув його визволяти отець Миколай (тел. 093-095-58-62), який також підтвердив версію про те, що двоє людей, які агресивно поводились по відношенню до мешканців на будівельному майданчику, не є охоронцями, а є випадковими людьми, які просто проходили повз будівництво (!!!). Миколай повідомив, що він є отцем у Києво-Печерській Лаврі. Натомість по номеру стаціонарного телефону у Києво-Печерській Лаврі, який він залишив для зв’язку, пообіцявши, що надасть копії всіх дозвільних документів на будівництво, цілий день 27 серпня 2010 року ніхто не відповідав. Так само важко зв’язатися з Миколаєм і по мобільному телефону.

Споконвіку церкви будувались у віками намолених місцях, до вибору місця для будівництва церкви завжди ставились дуже прискіпливо і обережно. До церкви людина має прийти свідомо, а не пробігаючи повз церкву у своїх справах, забігати в неї замолювати свої гріхи. Тоді ця церква просто забігайлівка, релігійний Мак-Дональдс, швидке духовне харчування, яке немає нічого спільного з духовністю і моральністю.

Контакти:
Орест Шевчук 097-860-47-81, 099-337-27-26, 063-585-30-30
Катерина Борисенко 067-969-19-79