12 березня 2011 Представники Ліги захисту тварин та Національного екологічного центру України (НЕЦУ) приїхали до Київського дельфінарію НЕМО щоб разом з Ветеринарною інспекцією, до якої попередньо були надіслані запити й отримана погоджувальна відповідь, провести перевірку стану тварин та умов в яких вони утримуються. Але ветінспектори, прибувши на місце, відмовилися допустити екологів до участі в перевірці. Відмовився й директор дельфінарію, хоча раніше неодноразово через журналістів запрошував представників НЕЦУ завітати до нього.

Нагадуємо, що дельфіни занесені до Червоної книги України, Міжнародної Червоної Книги (IUCN), вони знаходяться під захистом Бернської та Боннської конвенцій, угоди ACCOBAMS. Використання дельфінів в комерційних цілях заборонене Законом України «Про Червону книгу України» стаття 19.

Нагадуємо про низку порушень природоохоронного законодавства дельфінарієм НЕМО:
-Відсутність дозволу Міністерства природи на утримання в неволі морських тварин
– Відсутність контакту тварин з природним середовищем, утримання в штучно приготованій солоній воді
– Відсутність дозволу центрального органу виконавчої влади з питань ветеринарної медицини
– Суб’єкти господарювання утримують та використовують морських тварин у видовищних заходах з порушенням вимог статей 7,8,25 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»
– Порушення закону «Про тваринний світ»
– Порушення закону «Про Червону книгу України»
– Тимчасова заборона діяльності Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 09.02.2010
-Тимчасова заборона діяльності Міністерством охорони навколишнього природного середовища від 10.09.2010
-Діяльність дельфінарію НЕМО з органами державного санітарного нагляду не узгоджена, висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи не надавався.

Національний екологічний центр України
necu at i.kiev.ua