Кілька годин тому ми повідомляли, що сьогодні, в середу 9 грудня, районна рада Гадяцького району Полтавської області розглядатиме питання про створення потужного піщаного кар’єру на території проектованого регіонального ландшафтного парку «Гадяцький». Ми звертались до  всіх  свідомих громадян України з закликом надсилати факси та телефонувати до районної ради з проханням не припустити прийняття такого протиправного рішення.

Нагадаємо, що створення  регіонального ландшафтного парку «Гадяцький» ще не завершене і його територія досі вразлива до різного роду зазіхань. Тут зростають 5 видів рослин, занесених до Червоної книги України (у т.ч. 3 види орхідей та реліктова комахоїдна рослина – альдрованда пухирчаста) та мешкають 8 видів «червонокнижних» тварин. Проте, саме тут до сьогодні планувалось створення піщаного кар’єру площею 110 га.

Завдяки зусиллям всіх, хто відгукнувся, створення піщаного кар’єру відміняється, про що прийняте рішення Гадяцької районної ради.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до цієї перемоги, важливої не лише  для Полтавщини, жителів всієї  України, а і усвідомлення можливості справді дієвої участі громадськості у прийнятті екологічно важливих рішень!

Контакти:
Микола Федорович Тореник (м. Гадяч)
099 2736105

Олексій Володимирович Василюк
(Київ, Національний екологічний центр України)
097 1000473