PETA: «Президент Янукович прочитав наші плакати»

30 серпня у Берліні пройшла акція на захист тварин в Україні, приурочена до візиту Президента В. Януковича до Німеччини.

Пікетувальники  розмістилися біля готелю «Адлон» поблизу Брандербурзьких воріт. Четверо представників німецького відділення міжнародної організації PETA тримали плакати із вимогами щодо гуманного ставлення до тварин в Україні. Зоозахисники, які приїхали на цю акцію зі Штутгарта, були пофарбовані у жовто-блакитні кольори українського прапора. Поруч розташувалися українські письменники, що паралельно вимагали дотримання свободи слова та зборів в Україні.

За  словами представників PETA, «це була перша наша показова акція після того, як чиновники в Україні проігнорували міжнародну кампанію за права тварин в Україні. Наша головна вимога – замість відлову та вбивства безпритульних тварин запровадити їх стерилізацію в Україні. Ми не ставили за мету привести значну кількість пікетувальників. Наша мета – показати, що громадськості Європи та світу небайдужа доля тварин в Україні, достукатися до української влади щодо гуманного ставлення до них».

Представники PETA також додали, що Президент прочитав їхні зоозахисні плакати з написами «Як тобі не соромно, Україно!» та «його обличчя стало злим».

Акцію PETA висвітлювало декілька ЗМІ: BBC, ARD, «Europa-Express» (російська газета, що продається в Німеччині), дві українські газети. Також адміністрація готелю «Адлон» повідомила, що на їхню електронну пошту перед прибуттям Президента надійшло багато звернень із проханням припинити жорстокість до тварин в Україні. Переважно листи надходили з країн Західної Європи. Адміністратори були вражені фотоілюстраціями до звернень, що показували увесь розмах жорстокості до тварин в Україні за останні роки. Усі звернення були передані українській стороні.
Довідка. PETA (Люди за етичне поводження з тваринами, англ. People for the Ethical Treatment of Animals) – організація, яка веде боротьбу за права тварин.

В основі зоозахисних принципів організації  лежить переконання, що тварини мають права і заслуговують на те, щоб їх основні інтереси були враховані, незалежно від того,  чи приносять вони користь людям. Так само, як і ми, вони здатні страждати і прагнуть самостійно вести власне життя. Отже, люди не мають права використовувати їх для їжі, одягу, розваг, дослідів та будь-яких інших цілей.

PETA заснована Алексом Пачеко та  Інгрід Ньюкірк у 1980 році як  організація некомерційного характеру.  Головний офіс організації знаходиться  в Норфолку, штат Вірджинія (США), інші представництва – у Великій Британії, Індії, Німеччини, Азії та Нідерландах. За даними PETA, число прихильників організації становить 2 000 000 чоловік.

Читайте також: Заклик PETA: Допоможіть нам зупинити масове вбивство собак в Україні!

http://sos-animals.info/index.php?option=com_content&view=article&id=220%3A-peta-&catid=25%3A2009-10-27-11-15-44&Itemid=25&lang=uk

 Олег  Андрос