Генеральному прокурору України О.І. Медведьку
Міністру внутрішніх справ України Ю.В. Луценку
Голові комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю          і корупцією І.Г. Калєтніку
копії: начальнику ГУБОЗ МВС України Бедриківському В.В.

Громадянина України
Шапаренка Сергія Олександровича,

СКАРГА
щодо систематичне порушення МВС України Закону “Про звернення громадян”

22 вересня 2008 року мною, Шапаренком Сергієм Олександровичем, від імені Міжобласного товариства “Екологічна група Печеніги” було направлене Міністру внутрішніх справ України відкрите звернення щодо ролі херсонського УБОЗу в дерибані земель Придніпров’я (див. додаток, також – http://maidanua.org/static/news/2007/1222035663.html).
Ним я повідомив, що разом із іншими представниками громадськості ми 9 квітня 2008 року звернулися, в тому числі, й до Міністра внутрішніх справ, із зверненням “Ні” – розграбуванню майбутнього Нижньодніпровського національного природного парку! Підтримку та захист його  захиснику – Віктору Маруняку!” (http://maidanua.org/static/news/2007/1207697820.html).
Цим зверненням ми просили, в тому числі “притягнути до відповідальності посадових осіб Голопристанської райдержадміністрації, Херсонської обласної прокуратури, УБОЗу УМВС, винних у незаконних діях або бездіяльності щодо відчуження земель та затриманні та арешті Віктора Маруняка”. По лінії МВС України на це ми отримали відповідь від начальника УБОЗу УМВС в Херсонській області Г.О. Ясницького: “досудове слідство по вищезазначеній кримінальній справі проводиться слідчим відділом прокуратури Херсонської області, тому до повноважень УБОЗ УМВС України в Херсонській області не входить проведення перевірки об’єктивності розслідування кримінальної справи” (див. додаток 2).
Звертаємо Вашу увагу на те, що в нашому зверненні до компетенції МВС відносилося прохання щодо притягнення до відповідальності службових осіб УБОЗу УМВС в Херсонській області, винних у незаконних діях щодо В. Маруняка. Цей момент, як видно з листа Г.О. Ясницького, взагалі не розглядався. Тобто, відповідь на наше звернення була надана не по суті.
В своєму зверненні ми, фактично, оскаржували діяльність херсонського УБОЗу. При цьому на розгляд воно було направлене саме йому. Цим МВС України порушив ст. 7 Закону України “Про звернення громадян”: “Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються”.
З огляду на це ми просили Міністра внутрішніх справ провести службове розслідування щодо законності дій посадових осіб УБОЗу УМВС в Херсонській області при затриманні та арешті Віктора Маруняка.

Як не дивно, на це звернення ми знов отримали відповідь від пана Ясницького: “Повідомляю, що ваша скарга з питань законності дій працівників управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Херсонській області розглянута. Проведеною за викладеними у зверненні питаннями службовою перевіркою не встановлено фактів порушень законності або перевищення службових повноважень. Дії працівників УБОЗ УМВС визнано такими, що відповідають вимогам чинного законодавства”.
Отже, МВС України знов порушило ст. 7 Закону України “Про звернення громадян”.
Яким там чином сповідалися підлеглі пана Ясницького, ми не знаємо. Знаємо, що слідчий, який вів цю перевірку, з В. Маруняком не спілкувався. Він домовлявся про бесіду з ним, але коли В. Маруняк заявив, що прийде із адвокатом, слідчий від спілкування відмовився. Чи не є дивною така перевірка?

З огляду на викладене вище, прошу
1. Розглянути мою скаргу щодо систематичного порушення МВС України ст. 7 Закону України “Про звернення громадян”.
2. Розглянути питання щодо відповідності поведінки посадових осіб МВС України вимогам діючого законодавства та наявності в їх діяннях ознак корупційного діяння або іншого правопорушення.
3. Повідомити мене про прийняті міри реагування до керівництва МВС України.

С.О. Шапаренко
*
____________________

КОНТАКТИ:
Екологічна група “Печеніги” (Харків):
Сергій Шапаренко; тел. (066) 387-46-81 <[email protected]>