З 16 по 20 листопада в підтримку володимирівського сільського голови В. Дригваля (про проблему див. на http://maidan.org.ua/static/news/2007/1226854572.html) виступили:
В. Левченко, д.б.н., Санкт-Петербург; С. Симак, Міжнародний соціально-екологічний Союз (МСоЕС), співголова; Б. Никітіна, Самарський обласний соціально-екологічний Союз, Російська Федерація; С. Лебедянцев, Самарський обласний фонд з розвитку освіти (Самарського СоЕС), Російська Федерація; О. Паженков, Центр сприяння Волго-Уральській екологічній мережі Самарського СоЕС, Російська Федерація; Н. Гончарова, Клуб “Любителі природи” Самарського СоЕС, Тольятті, Російська Федерація; С. Арестов, добродійна ветеринарна клініка “Ковчег” Самарського СоЕС, Тольятті, Російська Федерація; Г. Волянська, дитячо-молодіжна організація “Эсодружество” Самарського СоЕС, Тольятті, Російська Федерація; А. Крючков, Тольяттінська міська організація Самарського СоЕС, Російська Федерація; М. Трофімова, Громадська інспекція Самарського СоЕС, Російська Федерація; В. Чернишов – Сизранська міська організація Самарського СоЕС, Сизрань, Російська Федерація; В Марковських, Кінель-Черкаська районна організація Самарського СоЕС, Самарська обл., Російська Федерація; І. Тромбицький, Eco-TIRAS Intl. Env. Ass. of Dniester River Keepers, Молдова; О. Супруненко, Соціально-екологічна громадська організація “Чистий Берег”, Берегово Закарпатської обл.; А. Думікян, Екоцентр “Бурея”, Чегдомин Хабаровського краю, Російська Федерація; В. Приступа, АДЕО “Легіони Землі”, Львів; З. Алтухова, Громадський екологічний центр республіки Саха (Якутія), Російська Федерація; В. Соболев, Товариство захисту прав споживачів м. Якутська, Російська Федерація; О. Свєтіков, Сєвєродонецька організація “Зелений світ”, Луганська обл.; О. Волошкевич, директор Дунайського біосферного заповідника, Вилкове Одеської обл.; Т. Черкашина, Ізюмський благодійний фонд “Наша майбутність”, Харківська обл.; О. Дьякова, національний природний парк Святі Гори, Донецька обл.; А. Єлькин, головний редактор видавництва “Вестник Мечты”, Запоріжжя; Е. Ісаєва, Казанський інститут біохімії і біофізики КНЦ РАН, Казань; С. Забелін, Незалежне екологічне рейтингове агентство, Москва; С. Шапхаєв, Бурятське регіональне об’єднання по Байкалу, Улан-Уде, Російська Федерація; Ю. Ануфрієв, Жовтневе Кам’янець-Подільського району Хмельницької області; М. Витько, міська організація УЕА “Зелений світ”, Марганець Дніпропетровської обл.; О. Митропольський, Інститут геологічних наук НАН України, Київ; А. Нікітіна, Київ; А. Лалетін, “Друзі сибірських лісів”, Красноярськ, Російська Федерація; О. Рудик, Товариство геоекологів, Сімферополь; Г. Козулько, к.б.н., Проект “Беловежская пуща – 21 век”, Каменюки Каменецького р-ну Брестської обл., Білорусь; А. Каюмов, екоцентр “Дронт”, Нижній Новгород, Російська Федерація; С. Мухачев, член Президії Татарстанської Ради Всеросійського Товариства охорони природи, Казань; І. Романчук, ДНЕГО “Мальва”, Сосонка Вінницького району; П. Чегорка, Еколого-туристичне об’єднання “Орлан”, Верховцево Дніпропетровської обл.; Н. Горіап, НУО Агріколоа, Рені-Одеса; О. Андрєєва, Москва.
ВЕЛИКЕ СПАСИБІ ВАМ!

ПІДПИСИ МИ ЗБИРАТИМЕМО ДО 21-00 20 ЛИСТОПАДА, ЧЕТВЕРГА. Так що, бажаючі допомогти Віктору, ще можуть встигнути.
Текст звернення дивись нижче.

З надією на Вашу підтримку, С. Шапаренко
*

Президенту України Віктору Ющенко
Голові Верховної Ради України
Прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко
Міністру внутрішніх справ України Юрію Луценко
Голові Верховного Суду України Василю Онопенко
Начальнику Управління внутрішніх справ у Херсонській області Михайлу Ясельскому
Голові Скадовського районного суду Херсонської області Анатолію Орендовському

Відкрите звернення
ВОЛОДИМИРІВСЬКОМУ ГОЛОВІ ВІКТОРУ ДРИГВАЛЮ – НЕ МІСЦЕ В СІЗО!

Шановні панове!
25 березня 2008 р. у Херсонській області працівниками обласного УБОЗу був затриманий голова Володимирівської сільської ради (що у Скадовському районі) Віктор Дригваль. Йому було висунуто обвинувачення за статтею 268, ч. 2 Кримінального кодексу України – отримання хабара у великих розмірах. Але багато обставин самого затримання, досудового слідства та діяльності Віктора Дригваля на посаді сільського голови свідчать про інше – що фактичною причиною затримання та арешту була протидія сільського голови незаконній приватизації (а фактично – розкраданню) узбережних земель.
Але мова зараз йде навіть не про те, винен Віктор Дригваль чи ні: бо розпочався суд і ми, все ж таки, сподіваємось, що правосуддя в Україні ще існує і що істину буде встановлено. А звернутись до вас ми вирішили з іншої причини. Цією причиною є те, що вже більше, ніж 7 місяців (з 25 березня) Віктор Дригваль знаходиться у слідчому ізоляторі. Таким чином, грубо порушується законодавство України: у тому числі, ст. 156 Кримінально-процесуального кодексу.
І це при тому, що:
1) Віктору Дригвалю 59 років, в нього хворе серце, гіпертонічна хвороба і інші хронічні порушення здоров’я;
2) вже неодноразово в нього спостерігалися значні погіршення стану здоров’я – підвищення тиску та порушення серцевої діяльності.
І це при тому, що немає жодних причин утримувати В. Дригваля за ґратами. Бо ж тільки, вибачте, з великої фантазії можна вирішити, що 59-річна людина буде тиснути на слідство та судочинство або намагатися уникнути слідства та суду.
А вважаючи на стан його здоров’я, вік та характер захворювань, ми вважаємо, що існує серйозна загроза не тільки його здоров’ю, але й цілком реальна загроза життю.

На посаду сільського голови Віктор Дригваль був вперше обраний у 1977 р. після того переобирався і працював до 2002 р. У 2006 р. він був обраний знову і є знаною людиною у своєму селі і у Скадовському районі в цілому. А тому безпідставне і беззаконне утримування 59-річної людини за ґратами вже викликало великий суспільний резонанс та вкрай негативну реакцію. Що ж казати про таку ситуацію, коли з цією людиною (борони Боже!), може щось статися?
Враховуючи на те, яке значення цієї справі приділяють ЗМІ що про справи сільських голів Херсонщини (Л. Лади, В. Маруняка, В. Дригваля) вже відомо за кордоном, ганьба і осуд Україні будуть гарантовані.

Тому ми вимагаємо на те, щоб у відповідності з ст.ст. 148, 150, 151 та 156 Кримінально-процесуального кодексу України запобіжні заходи відносно Віктора Дригваля були негайно змінені: з утримування під вартою на підписку про невиїзд.
Сподіваємось на Вашу людяність, гуманність патріотизм та неухильне виконання законів України.

Як ми повідомляли раніше,  з моменту арешту, з 25 березня, по справі В. Дригваля не було жодного судового засідання. То “потерпілий” не прийде, то суддя не
з’явиться. Мало відбутися засідання 14 листопада, але Віктора не привезли в Скадовськ, – “тому, що в машині не вистачило місця”!
Тож, і отакі бувають причини, щоб перенести суд… Перенести суд по справі, яка тягнеться більше півроку! А 59-річна людина весь цей строк сидить у СІЗО! Чого коштуватиме їй така відсидка – ще до суду?

З 12 по 21 листопада телеграмами або факсами про свою тривогу щодо долі В. Дригваля Скадовський райсуд повідомили: Національний екоцентр України, Ізюмський благодійний фонд “Наша майбутність”, Сєвєродонецька організація “Зелений світ” та Центр охорони дикої природи.

(Бажаючі допомогти В. Дригвалю можуть направити телеграми або факси до Скадовського районного суду, в яких: 1) виразити стурбованість станом його здоров’я, 2) спитати, коли відбудеться наступне судове засідання.
Скадовській районний суд: 75700, Херсонська область, м. Скадовськ, вул. Пролетарська, 39, голова суду, суддя Орендовській Анатолій Володимирович, т. 8(05537)-52444).
*
____________________

КОНТАКТИ:
Екологічна група “Печеніги” (Харків):
Сергій Шапаренко; тел. (066) 387-46-81 <[email protected]>