Тиждень тому електронні ЗМІ Харкова поширили лист першого заступника Голови Держкомзему С.В. Бєльчика до Національного екологічного центру України № 16145/26/11-10 від 21.08.10 про те, що відведення земельних ділянок Управлінню з будівництва, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради здійснено у порушення вимог чинного законодавства. Згідно цього листа, “З метою усунення виявлених порушень, Головному управлінню Держкомзему у Харківській області доручено направити інформацію про виявлені порушення вимог земельного законодавства до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування, у тому числі щодо подання позову до суду стосовно скасування державної реєстрації та визнання недійсними вищезазначених державних актів на право постійного користування землею”.

Після цього в електронних ЗМІ з’явилася заява першого заступника начальника Головного управління Держкомзему у Харківській області Ю.П. Перекупського, що “… Використана інформація є такою, що не відповідає дійсності у зв’язку з тим, що до Головного управління Держкомзему у Харківській області доручення Держкомзему щодо здійснення вищезазначених дій не надходило” (наприклад, http://glavnoe.ua/news/n58608).

Як переконана екологічна громадськість, ця заява Ю. Перекупського не відповідає дійсності.

По цій причині, громадські екологічні організації звернулись до керівництва Держкомзему з проханням розглянути питання щодо відповідності поведінки першого заступника начальника Головного управління Держкомзему у Харківській області Ю.П. Перекупського вимогам діючого законодавства та наявності в його діяннях ознак корупційного діяння або іншого правопорушення.

Екологычна група “Печеніги” (м.Харків)

Національний екологічний центр України (м.Київ)