RSS

“Городище городок” розташоване на окол. с. Старі Безрадичі, Обухівського р-ну, Київської обл.

Ділянка представляє собою високу гору, круті (до 50-60°) схили якої у верхній та середній частинах вкриті лучно-степовою рослинністю. За легендою це місцезнаходження древнього слов’янського міста Тороч.

Рослинність у верхній та середній частинах схилів представлена угрупованнями формацій Festuceta valesiacae та Stipeta capillatae, в нижній частині схилів – угрупованнями формації Elytrigieta repentis.
Угруповання формації Festuceta valesiacae приурочені до верхньої та середньої частин схилів південно-східної, східної та південно-західної експозицій. Основу травостою утворює Festuca valesiaca. На платоподібній вершині городища виділяється асоціація Festucetum (valesiacae) stiposum площею близько 0,1 га Угруповання формації Stipeta capillatae представлене на південному схилі у верхній та середній його частинах і займає площу близько 0,5 га. Тут на 100м2 налічується 15-20 видів рослин. З кущів поодиноко трапляється Lycium barbatum L. (повій звичайний). Загальне проективне покриття травостою – 90-95%. Травостій трьохярусний. Основу І під’ярусу складає Stipa capillata з участю Elytrigia intermedia, Е. repens, Salvia pratensis. У II під’ярусі відмічені Festuca valesiaca та види різнотрав’я: Galium verum, Euphorbia cyparissias L. (молочай кипарисовидний), Agrimonia eupatoria, Verbascum phoeniceum та ін. III під’ярус сформований слабо. Виділяється асоціація Stipetum (capillatae) festucosum (valesiacae). Угруповання формації Stipeta capillatae внесене до Зеленої книги Української РСР .

У флористичному складі лучно-степових угруповань налічується 123 види вищих судинних рослин які відносяться до 92 родів та 31 родини.

На схилах “Городища Городок” зростають види занесені Червоної книги України: Stipa capillata та S. pennata.

Оскільки схили “Городища Городок” мають значну крутизну, вони непридатні для господарського використання і ніяк не експлуатуються. Ймовірно саме тому тут і збереглись рідкісні види Stipa capillata, S. pennata та фрагмент рідкісного рослинного угруповання формації Stipeta capillatae.