Попов дерибанить зелені зони по ще незатвердженому генплану


Національний екологічний центр України звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням скасувати Розпорядження Олександра Попова про початок забудови урочища «Горбачиха». На думку екологів, своїм розпорядженням Попов поспішає виконувати ще не затверджений новий генплан Києва.

Конфлікт навколо забудови урочища «Горбачиха» триває вже кілька років. Протистоять мерії та забудовникам дачники з Русанівських садів, чиї ділянки потрапляють під будівництва Подільськоого мостового переходу та супутні з ним споруди і екологи, що відстоюють природу «Горбачихи».

— Урочище «Горбачиха» є останнім природним заплавним лісом на київському лівобережжі і давно потребує заповідання. – Розказує заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – ще у 1994 році Київрада прийняла рішення, яким зарезервувала «Горбачиху» під подальше заповідання. Також у чинному Генеральному плані м.Києва до 2020 року передбачене надання Горбачисі заповідного статусу. І звісно ж – жодної забудови. Проте забудова Горбачихи декларується в проекті нового генплану Києва, який на сьогодні не затверджений.

28 грудня 2011 року голова КМДА Олександр Попов підписав розпорядження № 2506, що затверджує ескіз підготовчих робіт по забудові Горбачихи з метою перенести Воскресенські та Русанівські сади з траси будівництва Подільсько-Воскресенського моста.

— Це рішення, фактично, є виконанням незаконного проекту генплану Києва до 2025 року і тому саме пособі є незаконним. – додає Олексій Василюк. Ми звертаємось до Генеральної прокуратури України з проханням скасувати розпорядження Попова.

Нагадаємо, що згідно з Законом України «Про основи містобудівної діяльності», генеральні плани є безстроковими і затвердити новий генплан замість старого неможливо. Ще у 2010 році Національний екологічний центр України заявив про готовність оскаржити в суді Концепцію стратегічного розвитку та новий Генеральний план м.Києва, в разі, якщо він буде затверджений .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *