Час збирати… сміття

12 квітня 2017р. у рамках Дня екології, присвяченому актуальній темі людства – сміттю, у Миколаївській міському центрі екологічної інформації та культури відбувся онлайн-діалог учнів Морського ліцею ім. проф. М. Александрова з Національним екологічним центром України.

Проблема засмічених міст з кожним роком набуває все більш глобального масштабу. Зараз Україна потопає у смітниках і замість заповнених створюються нові, часто нелегальні й неконтрольовані. Сміття гниє, забруднює воду, землю і повітря. Воно всюди – на берегах річок, уздовж доріг, у дворах, на вулицях, навіть у лісі або полі.

Експерт НЕЦУ Альона Міскун пояснила учням, як кожна людина самостійно може боротися зі стихійними звалищами за допомогою інтерактивної карти ecomapa.gov.ua, яку запустило Міністерство екології та природних ресурсів. Пані Альона розповіла про позитивний досвід, за якого комунальні служби досить швидко зреагували на зазначену проблему.

«Не дивлячися на те, що проблема утилізації твердих побутових відходів величезна, необхідно ухилитися від ідеї будівництва сміттєспалювальних заводів. Це вже застаріла технологія, від якої відмовляється Європа. Сміттєспалювальні заводи за фактом витрачають більше енергії, ніж її виробляють. До того ж при спалюванні відходів виділяються токсичні речовини. Ці властивості роблять їх найбільш небезпечними для навколишнього середовища»,– пояснила слухачам Альона Міскун.

Під час онлайн-діалогу було обговорено, що до всіх проблем українських звалищ додається і відсутність сортування.

«Люди повинні привчатися сортувати своє сміття. У кожному під’їзді повинні бути плакати з простим поясненням куди та що викидати. На сміттєвих контейнерах необхідні кольорові покажчики для кожного виду відходів – для скла, для паперу, для металу і для іншого виду сміття. У нього категорично забороняється кидати предмети, що містять отруйні хімічні речовини – батарейки та електроніку», – сказала Альона Бурятинська, член Миколаївської філії НЕЦУ.

Альона Бурятинська розповіла про напрям треш-мейд – дослівно «зроблено зі сміття» – і продемонструвала серію майстер-класів як можна зробити безкоштовні й одночасно безцінні вироби, прикраси, композиції тощо з того, що зазвичай виноситися на звалище. Також з учасниками заходу була проведена екологічна гра, під час якої учні повинні були визначитись і відповісти на питання «вірю чи ні», коли річ йде про масштаби сміття та розкладання відходів.

Атмосфера живого спілкування з фахівцями Національного екологічного центру України нікого не залишила байдужим. А найголовніше, що ліцеїсти зробили для себе висновок: кожен з нас може зробити свій внесок у справу збереження навколишнього світу.

Миколаївська філія НЕЦУ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *