В Івано-Франківську говорили про будівництво малих ГЕС в Карпатах

28-29 травня на території області проходить засідання круглого столу «Врахування екологічної складової при формуванні регіональних стратегій, програм та планів» за участю представників органів влади західних областей, науковців, експертів та громадських організацій.

На засіданні піднімались актуальні екологічні питання Івано-Франківської області. Особливо активно обговорювались екологічні проблеми Калуського гірничопромислового району та будівництво малих ГЕС в області. Сьогодні круглий стіл завершить свою роботу.

Як відзначила голова Всеукраїнської екологічної ліги, голова екологічної ради України Тетяна Тимочко, «ми повинні іти до зеленої економіки, від чорної, сірої, коричневої – до зеленої» та наголосила на повному взаєморозумінні влади області та громадських організацій.

Від облдержадміністрації у засіданні круглого столу взяв участь перший заступник голови Василь Плавюк, який у своєму виступі наголосив на прагненні влади вирішити екологічні проблеми регіону, за умови підтримки органів державної влади, органів місцевого самоврядування та співпраці з громадськими організаціями та науковцями.
Присутні науковці та громадські діячі із Закарпатської області внесли пропозицію до Резолюції круглого столу: вважати рішення Івано-Франківської облдержадміністрації щодо створення Координаційної ради з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики необхідним та рекомендувати облдержадміністраціям західних областей створити аналогічні ради.

Оскільки Координаційна рада стала дієвим інструментом впливу громадськості на рішення органів влади, то саме до зазначеної ради вносяться пропозиції щодо будівництва ГЕС. При цьому враховуються: наукова еколого-експертна оцінка проектної пропозиції, яку виконує незалежна спеціалізована установа; відповідність проекту чинному законодавству, нормативним актам та міжнародним правовим документам у сфері довкілля; соціальний пакет, а саме: позитивне рішення сходу громадян, громадських слухань та відповідної сільської ради, а також наявність угоди про соціальне партнерство.

Довідково
22 лютого на Прикарпатті відбулась виїзна нарада за участю Міністра екології та природних ресурсів України О. Проскурякова щодо виконання Доручення Президента України № від 30.05.2011 р. та Плану організації виконання Указу Президента України від 10.02.2010 р. № 145 «Про оголошення території міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації» та інших питань щодо запобігання виникненню надзвичайних екологічних ситуацій. 4-5 квітня в м. Калуш відбулась науково-практична конференція «Проблеми техногенно-екологічної безпеки на території Калуського гірничопромислового району». 18-20 травня в області відбулось виїзне засідання Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради України на тему «Про екологічні проблеми промислового комплексу Івано-Франківського регіону та шляхи їх вирішення».

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *