Свободівці виступили проти несанкціонованого будівництва малих ГЕС у Карпатах

З нагоди Всесвітнього дня боротьби проти гребель на річках, який відзначали 14 березня, у смт. Верховина за підтримки місцевих свободівців відбулося громадське віче проти знищення природи українських Карпат внаслідок будівництва малих ГЕС.

Нагадаємо, 2012 року наміри побудувати малі ГЕС на гірських річках карпатського регіону призвели до гучного екологічного скандалу. Внаслідок масових виступів громад, екологічних та туристичних організацій будівництво малих ГЕС в Івано-Франківській області було призупинено. Схожа ситуація склалася й на Закарпатті, де рішенням суду скасовано плани спорудження 360 гідроелектростанцій.

Однак менше ніж за рік голова Івано-Франківської обласної держадміністрації скасував рішення про тимчасове призупинення будівництва міні-ГЕС на карпатських річках. Водночас, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) уже затвердив видачу кредиту на будівництво двох малих ГЕС на річці Білий Черемош біля с. Голошине та можливість кредитування побудови інших малих ГЕС на Івано-Франківщині та Закарпатті через програму кредитування відновлюваної енергетики (ЮСЕЛФ).

Представники місцевих громад, громадських організацій, екологи, науковці та експерти висловили своє негативне ставлення до чергових планів побудувати на річках району малих ГЕС. За словами учасників акції, малі гідроелектростанції не вирішують проблему енергетичної незалежності регіону, а є всього лише зручним засобом олігархів заробити чергові мільярди на “зеленому тарифі”.

Виступаючи перед громадськістю, голова Верховинської районної організації ВО “Свобода” Іван Маківничук наголосив, що будівництво малих ГЕС принесе значну екологічну шкоду природі краю, негативно вплине на життя місцевих жителів, знизить туристичну привабливість краю.

Довідка: На гірських річках Карпат планується будівництво близько 570 малих гідроелектростанцій. Технологія виробництва електроенергії, що передбачає забір основної частини води із ріки в турбіну, спричиняє цілу низку екологічних та соціально-економічних проблем, серед яких, зокрема, загрозу зникнення багатьох водних організмів через знищення середовища їх існування і відтворення, активізацію негативних геологічних процесів, зміну гідрогеологічної обстановки включно із загрозою зниження рівня ґрунтових вод, зміну гідрологічного режиму при створенні водосховищ в одних місцях і пересиханні річок в інших, збільшення загрози сейсмічної активності тощо.
Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО “Свобода”
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/037494/

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *