Очільник Рівненської області підтримує знищення річки Случ?

На Рівненщині, в с.Губків на р.Случ планується будівництво малої ГЕС. За висновками природоохоронців, науковців, громадських активістів спорудження ГЕС призведе до фактичного знищення частини ландшафтного заказника «Соколині Гори», що є порушенням Закону України «Про природно-заповідний фонд».

«Значна частина річок Рівненщини, зокрема Стир, Іква, Льва, Бобер є сильно зарегульованими внаслідок гідротехнічного будівництва і на значній своїй частині являють фактично ставки з стоячою водою. Тому дуже важливо зберегти в природному стані хоча б р.Случ» – каже Тєстов Петро з Дружини охорони природи м.Києва – «Місцевість, де заплановано будівництво ГЕС є унікальною, це справжня природна перлина Рівненщини»

Але 10 грудня в.о. голови Рівненської області Юрій Приварський провів брифінг, на якому заявив, начебто будівництво ГЕС є законним і він буде йому сприяти. Щоправда, він забув про екологічне законодавство, котре прямо і цинічно порушується.

«Проти противників будівництва ГЕС вже почалась брудна інформаційна кампанія з усіма складовими –«джинсовими» статтями в кишенькових ЗМІ, компроматом на місцевих активістів та маніпуляцією фактів» – каже активіст ДОП м.Києва Петро Тєстов.

Екологи неодноразово звертали увагу на той факт, що малі ГЕС це просто прибутковий бізнес на «зеленому тарифі». Сам тариф прив’язаний до курсу євро і фактично оплачується з кишень всіх нас, хто платить за спожиту електроенергію. Особливе обурення викладає той факт, що згідно даних реєстрів Енергетична компанія «Случ» – бізнес з 90% часткою російського капіталу.
Згідно Закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцеві державні адміністрації діють на засадах: відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність; верховенства права; законності; пріоритетності прав людини; гласності; поєднання державних і місцевих інтересів.
Всього цього, нажаль, не спостерігається в роботі Рівненської обласної державної адміністрації.
Тому екологи звернулись до Президента України та Генеральної Прокуратури України з проханням розібратись в ситуації.

Довідка :

Конфлікт щодо малої ГЕС на р.Случ почався восени 2014 року, коли громадськість отримала можливість ознайомитись з проектом будівництва ГЕС і виявила численні порушення, які призведуть до знищення унікальних природних комплексів р.Случ.
З детальним розбором ситуація можна ознайомитись за посиланнями :
“Бізнес по рівненські, або чому російському капіталу дозволили нищити річку Случ» та “Кому від зростання курсу євро добре, або чому в.о. голови Рівненської ОДА підтримує будівництво малої ГЕС на р.Случ?”

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *