“Полічили – заплакали”: малі гідроелектростанції – що далі. Гуцульщина визначається?

12.06.2012 року відбулося засідання розширеної координаційної ради за участю представників влади, тіж самі науковці, екологи, які давали дозволи раніше та громадські активісти. Прочитавши офіційну інформацію Івано-Франківської ОДА “Останньою інстанцією, що даватиме «зелене світло» будівництву міні-ГЕС на Прикарпатті, буде спеціально створена Координаційна рада” (Нижче повний їх текст), якось не втішило це нас, адже ми зрозуміли кінцеву долю будівництва мГЕС будуть давати згоду місцеві жителі. Тобто всі проекти повинні узгоджуватися через адміністрацію ОДА, і це не гарант, що вони будуть мати дозвіл будуватися в селі, поки не буде широко проінформовано місцеве населення, і кожен інвестор має представити свій проект із соціально-економічним планом розвитку села, одним словом обіцянками. І якщо переконають селян в “золотому і необхідному для села проекті” то будуть будувати тільки після їх згоди.

Голова координаційної наради покритикував Яблуницьку ГЕС, яка збудовано на річці Білий Черемош і межує з Путильським районом Чернівецької області, Пробійнівську, незавершену Дзембронську мГЕС. Після критичних виступів деяких членів координаційної ради, щось не дуже мали охоти виступати інвестори. Виступили все таки двоє мені невідомих, і звичайно Миронюк В., який визнав, що у нього є помилки і він готовий їх виправити. Були присутні на засіданні 7 компаній-інвесторів, які написали до голови ОДА звернення щодо дозволу будувати мГЕС.

Також Плав’юк В. наголосив, що всі проекти повинні йти через ОДА і жодного проекту не приймуть без берегоукріплення.

“Останньою інстанцією, що даватиме «зелене світло» будівництву міні-ГЕС на Прикарпатті, буде спеціально створена Координаційна рада. Цей орган вже розпочав свою роботу. У раду увійшли представники влади, науковці, екологи та громадські активісти.

Як повідомив голова новоствореної структури, перший заступник голови ОДА Василь Плавюк, тут інвестори будуть особисто захищати свої наміри зводити гідроелектроелектростанції. За участю громадкості та ЗМІ. Більше уваги Координаційна рада буде приділяти на природоохоронні заходи бажаючих звести ГЕС.

Нагадаємо, близько 2 місяців тому голова ОДА призупинив будівництво 4 міні-ГЕС у Карпатах. Таке рішення було прийнято після протестів громадських активістів, які звертали увагу на майбутнє погіршення екологічної ситуації.

Як стало відомо пізніше, побоювання небайдужих прикарпатців в більшості підтвердилась. Однак інвестори наполягають на своєму й нині – працюють, чітко дотримуючись екологічного законодавства.

Місцеві науковці визнають — хаотично будувати міні ГЕС у Карпатах не можна. Водночас профільної програми, де це робити дозволено, а де не варто — немає. Нині лише приблизно відомо, скільки енергії можна отримати з гірських рік.

Зважаючи на цю інформацію ОДА має намір звернутися до національного університету нафти і газу з проханням виготовити програму гідроенергетики області. Її можуть профінасувати за кошт екологічного фонду вже цієї осені.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *