На Буковині можливе відновлення малих гідроелектростанцій у трьох районах

Тривожна інформація з Буковини. До уваги жителів Вижницького, Путильського та Сторожинецького райнів!

(адм.блогу)

Ціни на газ для мешканців Буковини підвищуватися не будуть. Про це сказав під час спілкування з журналістами регіональних засобів масової інформації голова Чернівецької облдержадміністрації Михайло Папієв.

“Президент України Віктор Янукович однозначно заявив, що навіть попри невигідні газові домовленості 2009 року, у результаті чого ми маємо найвищу ціну на газ у світі, недоліки того газового контракту не повинні перекладатися на плечі громадян, ціни на газ для населення будуть на такому ж рівні, як зараз”, – підкреслив глава крайової виконавчої влади, і додав, що зараз Україна активно шукає альтернативні джерела постачання газу за оптимальними цінами. За словами Михайла Папієва, сучасний стан енергозабезпечення Буковини і України в цілому вимагають нових підходів до енергозбереження, а також використання нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії.

Своє завдання крайова влада бачить в тому, щоб стимулювати використання власних енергетичних ресурсів, зменшити енергоспоживання в закладах соціальної сфери та бюджетних організаціях області шляхом модернізації централізованих систем теплозабезпечення та встановлення автоматизованих індивідуальних теплових пунків, використати існуючий науково-виробничий потенціал області в галузі енергетики та створити умови для місцевого виробництва нетрадиційних джерел енергії, відзначив Михайло Папієв.

Так, за його словами, гідроенергетичний потенціал малих річок Буковини складає 210,7 МВт, що дорівнює 1,736 млрд. кВт. год/рік. На даний час можливе відновлення малих гідроелектростанцій у трьох районах області та будівництво нових у Сторожинецькому, Вижницькому та Путильському районах на річках Сірет, Прут, Черемош, Білий Черемош. Серед потенційних альтернативних енергоресурсів глава крайової виконавчої влади назвав відходи від основної рубки та деревообробки, які щорічно становлять близько 0,45 млн.м3, а також енергоефективні сільськогосподарські культури, вітроенергетику і сонячну енергетику.
“У структурі споживання енергоресурсів на Буковині найбільшу частку, 60%, займає населення. Саме в цьому секторі спостерігається найнижча енергоефективність, в першу чергу у зв’язку з гострою необхідністю реформування житлово-комунальної сфери, хоча не меншою проблемою залишається елементарна необізнаність населення щодо питань енергозбереження”, – відзначив Михайло Папієв.

джерело

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *