ЄБРР зливає зелену енергетику

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) ігнорує звернення природоохоронців про незаконне будівництва Голошинської малої гідроелектростанції, яку фінансує. Екологи та мешканці прилеглих територій вимагають від нього вжити заходів, але банк затягує з вирішенням проблеми.

Подібні випадки із мГЕС у Карпатах суттєво погіршують імідж відновлюваної енергетики як безпечної та корисної, — заявили представники НЕЦУ під час зустрічі із керівниками екологічного та енергетичного департаментів банку в рамках щорічних зборів ЄБРР у Варшаві.

“Ще 4 квітня ми надіслали в ЄБРР звернення про те, що Голошинську малу ГЕС на Франківщині споруджують, нехтуючи обов’язковістю припинення всіх робіт на період нересту риби. Єдина відповідь, яку ми отримали, — завіряння, що банк працює над відповіддю”, — зазначає Ірина Головко, експерт НЕЦУ. Натомість після повторного листа 7 травня банк повідомив, що їм потрібен додатковий місяць на з’ясування обставин. Така реакція суперечить власній інформаційній політиці банку та свідчить про нездатність забезпечити виконання своїх проектів на заявленому високому європейському рівні.

Також участь ЄБРР у проекті будівництва мГЕС біля с. Голошино всупереч очікуванням не забезпечила якісного інформування та консультування із місцевими громадами та зацікавленою громадськістю – будівництво ведеться у популярному туристичному регіоні. Таким чином ЄБРР упустив шанс створити прецедент, який би сприяв поліпшенню іміджу відновлюваної енергетики та показав би приклад українським компаніям, як потрібно втілювати у життя «зелені проекти» у гідроенергетиці.

Відновлювана енергетика не має бути просто схемою збагачення за рахунок високого “зеленого тарифу”. Її розвиток є виправданим тоді, коли проекти дійсно є сталими, не спричиняють руйнування природи та втілюються за підтримки і на користь місцевих громад, — резюмують у НЕЦУ.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Ірина Головко
Національний координатор «CEE Bankwatch Network» в Україні у сфері енергетики
Національний екологічний центр України
Роб: +38 044 353 78 42
e-mail: iryna AT bankwatch.org

Довідка:

Дві Голошинські мГЕС загальною потужність 1,7 МВт на річці Білий Черемош у Карпатах зводить ТзОВ «Гідропауер», отримавши кредит у розмірі 1,3 млн. євро від ЄБРР та 700 млн. євро від Фонду Чистих Технологій (Clean Technology Fund).

Річка Білий Черемош, яку в рамках проекту мГЕС планують перегородити 4-метровою дамбою, є оселищем червонокнижних видів риб, активно використовується для водного туризму, а також є джерелом водопостачання для кількох сіл, включаючи с. Біла Ріка та Голошино Верховинського району Івано-Франківської області.

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *