Останні записи

Прес-тур Дністром, липень 2011

ПРЕС-ТУР І МАЙСТЕР-КЛАС З ЕКОЛОГІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ:
“ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ БАСЕЙНУ ДНІСТРА Й ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ: РОЛЬ ПРЕВЕНТИВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ”,
Калуш-Сплав по Дністру-Новодністровськ-Чернівці
18-23 липня 2011 р.

Міжнародна ініціатива «Навколишнє середовище й безпека» запрошує журналістів Молдови й п’яти областей України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька й Одеська), що спеціалізуються або бажають спеціалізуватися на висвітленні питань охорони навколишнього середовища й суміжних проблем, взяти участь у прес-турі й майстер-класі з екологічної журналістики, який планується провести в басейні Дністра з 18 по 23 липня 2011 року. Організатор програми – центр Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Грід-Арендал (Норвегія – Швейцарія) у співробітництві з ГО «Зелений хрест» (Україна).

Під час 6-денного семінару учасники зможуть обмінятися досвідом, познайомитися з рядом екологічних проблем і шляхів їх вирішення, поспілкуватися з українськими й міжнародними фахівцями, підвищити рівень поінформованості про міжнародні й місцеві екологічні ініціативи.

У програмі майстер-класу:
– Специфіка екологічної журналістики в сучасному світі;
– Екологічна тема в загальних й «зелених» медіа;
– Превентивна екологічна журналістика: роль ЗМІ в попередженні катастроф, вирішенні екопроблем. Підвищення ефективності екоматериалів.
– Що означає стежити за темою до вирішення екологічної проблеми;
– Як грамотно висвітлити екологічні проблеми добувної промисловості, міжрегіональних водних басейнів, гідроспоруд та ін.;
– Доступ до екологічної інформації, Орхуська конвенція;
– Джерела екологічної інформації. Як написати інформаційний запит;
– Як зробити захоплюючий репортаж: практика й підходи західноєвропейських ЗМІ в порівнянні з українським досвідом;
– Жанри в екологічній журналістиці. Журналістське «перевтілення»

Передбачається відвідування проблемної екологічної зони в районі Калуша, сплав по верхньому Дністру, відвідування Новодністровської ГЕС.
Викладачі майстер-класу:
1. Алекс Кірбі (Лондон) – всесвітньо відомий екологічний журналіст із двадцятилітнім досвідом роботи, автор і ведучий багатьох екологічних програм і публікацій «Бі-Бі-Сі». Автор декількох книг, серед яких «Геть старий побут! Як не нашкодити клімату – рекомендації ООН» (ЮНЕП, 2008-9). Досвідчений викладач екологічної журналістики й зв’язків зі ЗМІ, ведучий багатьох журналістських майстер-класів.
2. Сьюзан Боос (Цюріх) – головний редактор щотижневика WOZ Wochenzeitung, Швейцарія (http://www.woz.ch/), має великий досвід журналістської роботи в Україні й Білорусі. Автор книги із проблем Чорнобиля, учасник прес-турів і навчальних програм ЮНЕП у Центральній Азії.
3. Олег Листопад (Київ) – один із провідних екологічних журналістів України. Автор книг « За все живе й зелене», «Штрихи до портрету Українського Лісу», «Феномен святих криниць», лауреат премії «Золоте перо» Національного союзу журналістів України, переможець національного конкурсу на кращий антикорупційний матеріал (2008). Консультант Програми ENPI-FLEG («Правозастосування й управління в лісовому секторі» – www.fleg.org.ua ). Веде блог на сайті “Природа в Україні” (http://pryroda.in.ua/lystopad/ )

Усі викладачі брали участь у проведенні майстер-класів під егідою ЮНЕП й ініціативи « Навколишнє середовище й безпека» у Донецьку в 2008-му (http://pryroda.in.ua/lystopad/kak-dela-ekodonbass/)і в Білорусії в 2010-му

Для участі в майстер-класі на конкурсній основі запрошуються журналісти всіх видів ЗМІ (радіо, газети, телебачення), які працюють або бажають працювати в області екологічної журналістики. Примітка для тележурналістів: якщо ви плануєте проведення зйомок, бажано мати свій транспорт. Проживання й харчування оператора (другої людини від організації) оргкомітет не оплачує, але готовий забронювати місце в готелі й організувати харчування за попередньою заявкою. У зв’язку із твердим часовим графіком, відстаючих операторів і фотографів не чекаємо! За наявності достатнього інтересу серед учасників можлива централізована організація роботи одного оператора з наданням знятих матеріалів бажаючим.

Оргкомітет бере на себе всі витрати, пов’язані із проведенням майстер-класу: проїзд (поїздом класу не вище купе або автобусом), проживання, харчування й навчання. Добові не виплачуються.

Журналістам необхідно заповнити Заявку на участь у майстер-класі (див. Додаток) і до 15 червня вислати її електронною поштою lystopad2007ukr.net додавши до неї два власні опубліковані екологічні матеріали за останні роки (див. нижче).

Вимоги до журналістських матеріалів
Для працюючих журналістів – вислати ел. поштою 2 матеріали за останні роки, написаних у будь-якому жанрі (відсканувати із газети або журналу, зберегти у форматі jpg із роздільною здатністю 96 dpi і сильним стисканням так, щоб матеріал читався на моніторі). Бажано, щоб було видно назву видання й дату. Замість цього можна вислати посилання на інтернет-ресурс, де розміщена публікація, або текст сюжету (для радіо й тележурналістів).

Для журналістів, що тільки почали працювати за екологічною проблематикою – вислати по електронній пошті:
• 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі за 2010-2011 рр. (див. вимоги вище)
• 1 матеріал, виконаний у будь-якому жанрі, який ви прагнете/плануєте опублікувати (файл із розширенням doc)
• Короткий лист про те, що таке, по-вашому, екологічна журналістика, чому це актуально й цікаво для вас і ваших читачів.

Увага!
Не забувайте в темі будь-якого e-mail-повідомлення вказати «Майстер-Клас»

З усіх питань звертатися:
Олег Листопад, координатор майстер-класу, Київ, Україна
Тел. – + 380 67-320-47-71
e-mail: lystopad2007(вухо)ukr.net

ЗАЯВКА НА УЧАСТЬ У МАЙСТЕР-КЛАСІ й ПРЕС-ТУРІ
з екологічної журналістики
(липень 2011, Калуш-Сплав по Дністру-Новодністровськ-Чернівці)

ПІБ учасника:

Дата народження:

Місце роботи (навчання):

Посада, спеціалізація

ЗМІ, з якими співробітничаєте:

Освіта (включаючи курси й програми інтенсивного навчання):

Роботи з екологічної теми за останні 2-3 роки (назвіть 5-6 робіт, надішліть тексти двох-трьох робіт)

Журналістські нагороди, призи (якщо є):

Природоохоронні теми, які прагнете розкрити в 2011-2012 рр.:

Поштова адреса, контактні телефони (включаючи стільниковий), e-mail:

Участь у попередніх аналогічних майстер-класах ініціативи «Навколишнє середовище й безпека» (так – якому саме /ні)

Для тележурналістів (підкреслити потрібне):
– привезу оператора за свій рахунок на власному транспорті
– зацікавлений(а) в одержанні матеріалів централізованої зйомки
– не потребую оператора (буду знімати самостійно, прагну зібрати матеріал для майбутніх зйомок т.п. – укажіть)

1 comment to Прес-тур Дністром, липень 2011

Leave a Reply