Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Парниково-радіаційний ефект

забудова берегів Десни біля с. Новосілки Київська обл (на Хотянівський Старусі)

забудова берегів Десни біля с. Новосілки Київська обл (на Хотянівський Старусі)

Постреволюційне керівництво Мінприроди продовжує виявляти «чорні діри» природоохоронних бюджетів

Та про те, хто буде ловити браконьєерів, якщо екоінспекторів відправлять у відпутску на 5 місяців

З 817 проектів, які мають фінансуватися за так звані гроші Кіотського протоколу, колегія Мінприроди беззаперечно схвалила продовження лише двох — зниження енергоспоживання потягів Київського метрополітену шляхом їх реконструкції на Крюківському вагонобудівному заводі та переоснащення міліційних патрулів (пересадження їх зі звичайних авто на електрично-бензинові «Тойоти»).

Решту проектів ретельно перевірять Держфінінспекція та спеціальна міжвідомча комісія. За словами міністра Андрія Мохника, є вагомі підстави сумніватися у чесному або принаймні цільовому використанні левової частки «парникових» мільярдів. Після перевірки ті підрядні організації, які не є фантомами і чесно виконували свої зобов’язання, продовжать роботу за проектами. Інші договори скасують. Список усіх «кіотських» проектів буде вивішено на сайті міністерства, і кожен охочий зможе побачити, як уряд Януковича розпоряджався долею чотирьох мільярдів гривень.

«Далі до фокусу уваги колегії, яка проводила свого роду ревізію роботи відомства за останні півроку, потрапила ситуація у зоні відчуження. На жаль, усі проекти, за які відповідає адміністрація зони — з приставкою «недо», — каже Андрій Мохник. — Якісь роботи виконано на 90%, якісь — навіть на 98. Але завершених — немає. А продовження термінів робіт завжди означає здорожчання проекту (інколи — в рази!) та пошук додаткових коштів. Наприклад, вартість будівництва нового безпечного конфайнменту (накриття) зруйнованого реактора з моменту затвердження проекту і донині виросла більше ніж у чотири рази». Є й питання контролю за зоною (вирубування лісів, вивезення металу, браконьєрство тощо). Адже через режим зони туди навіть екоінспекція не завжди може потрапити. Утворилася така собі держава в державі.

Чимало часу чиновники на колегії приділили і наближенню нашого законодавства до європейського. Зокрема, йдеться про 26 директив, три техрегламенти і просто море роботи. Створено робочу групу, до участі у якій запрошено фахівців із різних установ та секторів.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, хто ловитиме браконьєрів, зупинятиме незаконний видобуток гравію та інших корисних копалин, дерибан прибережних смуг тощо у разі реалізації активно обговорюваної у суспільстві ініціативи Мінфіну про відправлення низки категорій чиновників (у тому числі — екоінспекторів) у тривалу відпустку за свій рахунок, Андрій Мохник повідомив, що міністерство виступало і виступає проти такого заходу. «Заробітна плата державного службовця і так не є надто великою. Головний спеціаліст міністерства з усіма надбавками і преміями отримує 2,5-3 тисячі гривень. Позбавляти людей цих коштів — неправильно». На думку міністра, це загрожує або тим, що персонал піде шукати заробітки незаконним шляхом, або втратою найбільш мобільних і енергійних фахівців, які просто звільнятимуться. Також міністр передбачає у разі ухвалення такого рішення вкрай негативні наслідки для довкілля та погіршення ситуації у багатьох сферах, дотичних до охорони природи.

1 comment to Парниково-радіаційний ефект

Leave a Reply