Останні записи

Мінприроди, дай одвіт: чи будуть нові жертви?

Харківська облприрода дала відписку у відповідь на прохання повідомити, що вона робить для запобігання нових випадків отруєнь, на кшталт масового отруєння гусей у березні цього року.

Тому довелося попросити “до мікрохвона” пана міністра.

Побачимо, що він заспіває.

 

№_261____

від ___12.05.2009____ р.

Міністру охорони навколишнього природного середовища України

Філіпчуку Г.Г.

Мінприроди України, 03035, м. Київ, вул. Урицького, 35

Тема: невиконання Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Харківській області Закону України «Про інформацію» та  Оргуської конвенції.

Шановний Георгію Георгійовичу!

               У відповідь на наш інформаційний запит до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області наша редакція отримала не відповідь по суті заданих питань, а – відписку. Іншими словами, Ваші підлеглі порушили законодавство України, яке вимагає від державних органів надавати ПОВНУ, ДОСТОВІРНУ І ПО СУТІ інформацію щодо екологічних проблем.  Тому просимо Вас зробити роботу, яку не захотіли належним чином зробити Ваші підлеглі. Текст запиту до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області та відповідь звідти, текст статті про ситуацію у Лозівському районі – додаються.

               Крім того, користуючись нагодою, просимо повідомити, яких заходів вживає Мінприроди для запобігання у масштабі країни повторним випадкам отруєння диких птахів та звірів подібних до того, що стався у другій половині березня у Лозівському районі Харківської області.

               Просимо повідомити, скільки всього в масштабах країни було відстріляно гусей з метою так званого санітарного контролю пташиного грипу, яких видів були птахи і як було організовано контроль за відстрілом і за тим, щоб не постраждали червонокнижні види.

               Просимо пояснити, чому Мінприроди не вимагає законодавчо закріпити необхідність узгодження лімітів на так званий санітарний відстріл, як це передбачено щодо лімітів на здобування диких птахів з іншими цілями.

               Просимо проінформувати, як просувається розслідування інциденту із отруєнням птахів, як міністерство відстежує хід розслідування і доведення його до логічного завершення – пошуку та покарання винних.

 Просимо роз’яснити Вашим підлеглим зміст Закону України «Про інформацію» та  Оргуської конвенції.

 

З повагою

шеф-редактор,

народний депутат України

  III–V скликань                                                           І. Бокий

 

читайте про масову загибель гусей у попередніх публікаціях:

 

 

КТО ОТВЕТИТ ЗА ГУСЕЙ?

Leave a Reply