Останні записи

Безвинні жертви байдужості

Мене звуть Ксенія Кравченко, я – волонтер Харківської обласної організації «Ліга допомоги тваринам». У рамках підготовки нашого міста до ЄВРО–2012 влада нарешті звернула увагу на проблему великої чисельності безпритульних тварин на вулицях міста. Адже вимогою підготовчого комітету ЄВРО–2012 є зменшення кількості безпритульних кішок і собак найближчими роками.

Харківська обласна організація «Ліга допомоги тваринам» для вирішення проблеми безпритульних тварин запропонувала піти гуманним шляхом зменшення темпів росту кількості тварин на вулиці. А саме – провести стерилізацію безпритульних тварин та обмежити розмноження тих домашніх тварин, які не мають племінної цінності. Винищити ж треба тільки хворих на сказ тварин, підвищено агресивних (які неодноразово кусали людей), невиліковно хворих. В інших випадках тварина має невід’ємне право на життя в умовах мегаполісу і на статус «міської тварини».

Однак місцева влада наперекір громадськості планує вирішувати цю проблему інакше. У рамках підготовки до ЄВРО–2012 чиновниками заплановано повне винищення безпритульних тварин на вулицях міста.

Але ця жорстока бійня не вирішить проблеми! Це – вияв безкарної жорстокості, підкріпленої владним бажанням матеріального збагачення органів місцевого самоврядування! Бо кількість тварин збільшується в геометричній прогресії, винищити усіх – неможливо, через деякий час з’являться інші!

Витоки проблеми безпритульних тварин – у ставленні людини до братів наших менших. Хороших тварин чомусь завжди більше, ніж хороших господарів.

Тому прошу всіх співгромадян звернути увагу на кількість безпритульних тварин у вашому мікрорайоні, будинку, під’їзді – ми відповідаємо за тих, кого приручили. Стерилізуйте (по можливості) тварин, що мешкають поряд з вами, та запобігайте неконтрольованому розмноженню домашніх тварин. Стерилізація – стандартна, нескладна операція, яку можна зробити у найближчій ветеринарній клініці.

А харківським органам місцевого самоврядування скажемо: «Ні ЄВРО–2012 – на крові тварин!». Європейському місту Харкову – європейське гуманне вирішення проблеми!

З повагою

Ксенія КРАВЧЕНКО,

м. Харків

Leave a Reply