Archives

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Аудит-2015 НПП “Тузлівські лимани” або як і де напартачив Вторенко

Результати Аудиту очевидно свідчать: за директорства І. Вторенка парк опинився на межі катастрофи (див додатокАудиторський звіт Тузловськ лимани Любиш ост).

Ось деякі висновки аудиторів (часто чомусь не винесені у підсумкову частину, а заховані у тексті):

с.35:

“На даний час Парк має проблеми:- з затвердження Проекту землеустрою щодо організації та встановлення в натурі (місцевості) земельних ділянок, що входять до складу НПП «Тузловські лимани» без вилучення, закладання межових знаків та закріплення меж земельної ділянки на місцевості. Основними стримуючими причинами є законодавча неурегульованість надання у користування морської акваторії та відсутність погодження лісгоспу; – з виносу в натуру (місцевість) меж Парку;- з розміщення інформаційних знаків та аншлагів встановленого зразку, що пов’язано з їх умисним псуванням; – з розробки Проекту організації території національного природного парку «Тузловські лимани», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об’єктів, що через з відсутність встановлених меж”.

с. 40:

“на території Парку в районі 24 км Піщаної коси (оз. Шагани), був встановлений та задокументований факт проведення несанкціонованих робіт по зведенню гідротехнічної споруди з ознаками дамби з використанням важкої будівельної техніки, з метою обмеження обводнення та порушення водообміну між групою Тузловських лиманів та Чорним морем шляхом засипки розташованої там прорви. Спроба обмежити водообмін призвела до односторонніх змивно-намивних процесів біля прорви, що критично зменшило глибини озера Шагани в районі з’єднання з морем, призвело   до нанесення острову та двох значних мілин. Так само, в районі 2 км Піщаної коси в районі с. Лебедівка Татарбунарського району (оз. Бурнас) був зафіксований факт будівництва штучного каналу між Чорним морем та озером Бурнас із заходом в акваторію озера Бурнас, яка відноситься до території Парку, що спричинило намив ґрунту після осінньо-зимових штормів. В результаті до вод озера Бурнас скинуті селеві маси глиняно-піщаної суміші, ґрунту, рослинності, повалених дерев, що в своїй масі утворили в озері Бурнас штучний півострів та закрило пелоїдні утворення, що там формуються та активно використовуються відпочиваючими у цьому районі. Що порушує ч. 2 ст. 21 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», п.п 4.3 Положення про Парк.

Висновки науково технічної експертизи, документи на проведення меліоративних та гідротехнічних робіт не представлені. Дані факти охороною парку не задокументовані. Заподіяна шкода навколишньому природному середовищу в результаті такого будівництва, фахівцями Парку не розрахована”.

Є там і про інші “подвиги”, але багато питань чомусь не досліджувалося, зокрема, рівень кваліфікації кадрів.

 

Leave a Reply