Загальнозоологічний заказник місцевого значення «Іллірійський»

Район:

Оголошений рішеннями Луганської обласної ради № 4/19 від 15 грудня 1998 р. та від 28.02.2013 № 17/42. Розташування: Лутугинський район, між населеними пунктами с. Іллірія та с. Західне. Площа — 3074,5754 га.

Типова для Донецького кряжу лісостепова ділянка з багатою та різноманітною фауною, котра потребує збереження і відтворення. Розташована на міжріччі р. Ольховки та її притоки р. Сухої Ольховки. Південно-східна межа співпадає з руслом р. Суха Ольховка і залізницею, північна межа також проходе по залізниці. Рельєф — увалисто-горбистий, місцями плато видний, з глибоким яружно-балковим розчленуванням. Найбільшою є балка Західна. Ґрунти — чорноземи звичайні на щільних безкарбонатних породах кам’яновугільного періоду, щебенюваті та еродовані. Основну частину території заказника складають цілинні пасовища з добре збереженими ковиловими угрупуваннями. Є також рілля, полезахисні лісосмуги, природні лісові масиви, зарості чагарників, сіножаті, кам’янисті землі.

Різноманіття природних умов та їх відносно невелика трансформованість створюють сприятливі умови для розмноження і відновлення фауни. Численними в заказнику є птахи: вівсянки звичайна і садова, коноплянка, жайворонок польовий, куріпка сіра, перепілка звичайна, фазан, дерихвіст степовий, припутень. На прольоті тут зупиняються для відпочинку гуска сіра, дрохва, хохітва, лежень. Із ссавців представлені заєць, лисиця звичайна, кріт звичайний, вивірка звичайна, вовк, єнотовидний собака, куниця кам’яна, тхір звичайний, перегузня, видра річкова, свиня дика, козуля.

(Джерело: Природно-заповідний фонд Луганської області // О.А. Арапов (заг. ред.), Т.B. Сова, О.А. Cавенко, В.Б. Фєрєнц, Н.У. Кравець, Л.Л. Зятьков, Л.О. Морозова. Довідник. — 3-е вид., доп. і перероб. — Луганськ: «Луганська правда», 2013. — 224 с.)

За результатами аналізу ландшафтного складу ПЗФ Луганської області, проведеної Г.Коломицевим, О.Василюком та І.Балашовим у 2012 році, було встановлено співвідношення площі основних типів ландшафтів для частини заповідних територій області (О. Василюк, І. Балашов, М. Кривохижа, Г. Коломицев. Ландшафтний склад природно-заповідного фонду Луганської області // Заповідна справа в Україні. Том 18. Вип. 1-2. 2012). Для даної території виявлене наступне співвідношення:
-степи – 82%
-умовно природні ліси – 4%
-штучні ліси – 5%
-орні землі – 8%
-населені пункти – 1%

Результати обстеження



Наукові публікації

Під час обстеження 04.06.2011, проведеного М.Фатіковою, Д.Іноземцевою, О.Василюком, С.Ваградяном, Г.Коломицевим, Г.Нужною, А.Немикіною,  встановлено наявність таких видів, занесених до Червоної книги України:

  • Stipa capillata

Дослідження космічних знімків заказника, проведене в НЕЦУ, дозволило виявити, що у станом на 1.07.2013 на його території розміщена низка відкритих карьєрів для видобутку вугілля.

Копия Заказник Іллірійський

 

Станом на 1.09.2014 кількість копанок зросла

Іллірійський

 

 

Фото



Оноволено:

Новини Луганщини

FeedWind

Новини України

FeedWind