Ботанічний заказник місцевого значення «Білоріченський»

Район:

Оголошений рішенням Луганської обласної ради від 30 грудня 2010 року № 2/25. Розташований у Лутугинському районі на північ від с. Іллірія та с. Новопавлівка. Площа — 693 га. Рельєф території заказника являє собою горбисту рівнину, розчленовану яругами та балками. Завдяки поєднанню цілинних степів та байрачних лісів ландшафт заказника має дуже мальовничий вигляд. По днищах балок течуть струмки, які живляться підземними джерелами. Біля струмків утворились перезволожені ділянки із лучною, лучно-болотною та болотною рослинністю. Цілинна степова рослинність формується на підвищених вирівняних ділянках, степових схилах та пагорбах. Найбільшу площу займають рослинні угруповання з домінуванням ковили пухнастолистої та волосистої, які занесені до Зеленої книги України. Байрачні діброви представлені формацією дуба звичайного з підліском з клену польового, татарського, груші та яблуні лісової, бересклету європейського, бирючини звичайної. З видів, занесених до Червоної книги України, тут зростають ковила пухнастолиста, ковила волосиста, пирій ковилолистий, горицвіт волзький, шафран сітчастий, тюльпан змієлистий, тюльпан дібровний, тюльпан Шренка, рябчик руський, сон лучний. (Джерело: Природно-заповідний фонд Луганської області // О.А. Арапов (заг. ред.), Т.B. Сова, О.А. Cавенко, В.Б. Фєрєнц, Н.У. Кравець, Л.Л. Зятьков, Л.О. Морозова. Довідник. — 3-е вид., доп. і перероб. — Луганськ: «Луганська правда», 2013. — 224 с.)

За результатами аналізу ландшафтного складу ПЗФ Луганської області, проведеної Г.Коломицевим, О.Василюком та І.Балашовим у 2012 році, було встановлено співвідношення площі основних типів ландшафтів для частини заповідних територій області (О. Василюк, І. Балашов, М. Кривохижа, Г. Коломицев. Ландшафтний склад природно-заповідного фонду Луганської області // Заповідна справа в Україні. Том 18. Вип. 1-2. 2012). Для даної території виявлене наступне співвідношення:
-степи – 77%
-умовно природні ліси – 5%
-штучні ліси – 18%

Результати обстеження



Дослідження космічних знімків заказника, проведене в НЕЦУ, дозволило виявити, що у станом на 1.07.2013 на його території розміщена низка відкритих карьєрів для видобутку вугілля.

Копия Заказник Білоріченський

 

Станом на 1.09.2014 кількість копанок зросла

Білоріченський

 

Фото



Оноволено:

Новини Луганщини

FeedWind

Новини України

FeedWind