Ландшафтний заказник місцевого значення “Заплавний”

Район:

Заказник розташовується в Обухівському районі та займає площу в 52 га. Входить в межі смт. Козин та підпорядковується Козиській міській раді. Заказник створено рішенням Київської обласної ради 24 скликання від 01.04.2003р. №89-07-ХХІV.

Об’єкт є цінною природною ділянкою заплавного ландшафту р. Дніпро та р. Козинка. Вона є місцем зростання багатьох гідрофільних видів рослин та тварин, в тому числі занесених до ЧКУ – водяний горіх плаваючий, сальвінія плаваюча, джміль вірменський, дозорець-імператор. На ділянці зберігається генофонд багатьох цінних лікарських рослин.

Статті про заказник:
17.03.2011 Прокуратура столиці не допустила зменшення території заказника «Заплавний»
18.03.2011 Суд повернув заказнику “Заплавний” 213 га земель
23.01.2012 За земельні махінації у Києві порушили 72 справи
30.05.2012 Київська облрада повторно роздерибанила заказник

Результати обстеження



2.12.1999 рішенням Київської міської ради №146/649 у Голосіївському районі м.Києва, утворено ландшафтні заказники місцевого значення «Острів Жуків» (1630 га) та «Острови Ольжин та Козачий» (470 га). В сумі ці заказники охопили всю правобережну заплаву р.Дніпро в межах м.Києва, які на півдні межують безпосередньо з смт.Козин, згідно меж, встановлених в 1936 р. Саме ця територія має історичну назву «Конча-Заспа» та в минулому мала статус природного заповідника (в межах тоді Київської області).   Власне в її межах розміщені озера «Конча» і «Заспа». Натомість починаючи з 2001 року в заплаві р.Дніпро на північ від смт.Козин розпочався масовий гідронамив заплавних земель заказника «Острів Жуків», в межах ділянок самовільно наданих селищною радою Козина на території м.Києва. Надалі територія гідронамиву і подальшої елітної забудови перейняла історичний термін «Конча-Заспа». Протистояння громадськості та контролюючих органів і навіть тодішнього мера Києва Омельченка не дало жодних результатів і в наслідку біля500 газаплавних земель заказника піддані гідронамиву до межі, яку Козинська сільська рада одноосібно вважає межами свого селища. Межі селища і селищної ради в натуру не винесені досі, оскільки не затверджений новий генеральний план селища і селищної ради.

Проте 1.04.2003 Київська обласна рада приймає несподіване рішення №89-07-XXIV «Про нововиявлені території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», яким оголошує на землях Козинської сільської ради заказник «Заплавний», що фізично знаходиться практично в центрі розміщеного в Києві заказника «Острів Жуків».

При цьому в п.2.2. рішення Обухівській РДА доручається винести  в натуру межа заказника з встановленням державних межових знаків та нанесенням  меж на поаново-картографічні матеріали землевпорядкування. Таким чином, для узаконення самозахоплення земель м.Києва Козинською сільською радою, прийняте рішення Київської обласної ради, яке є управлінським рішенням обласного масштабу, що  засвідчує приналежність земель новоствореного заказника до меж  Київської області. З листа Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області №04-09/8540 від 04.08.2011, дізнаємось, що   обґрунтування створення  заказника підготовлене д.б.н., проф.. Т.Л.Андрієнко та к.б.н. Клестовим М.Л.

Пізніше, 19.02.2004 приймається нове Рішення Київської обласної ради №161-12-ХХІУ «Про зміну меж об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області», яким до  складу  заказника «Заплавний» включається острів Ольжин, що однозначно знаходиться в межах м.Києва і я к було сказано вище, має в м.Києві статус ландшафтного заказника та виключивши зі складу «Заплавного» ділянку42,0 га, що має незначне значення для «застолблювання» межі області і міста.

Цим же рішенням змінені і межі заказника «Обухівський» на користь намірам забудовників елітної зони  «Конча-Заспи».

У 2012 році Кивїська облас на рада прийняла нове рішення Про зміну меж існуючих територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області, яким Виключила зі складу заказника придамбову територію, що втратила наукову та екологічну цінність, скасувавши статус природно-заповідного фонду.

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind