Сучасний опис заказника місцевого значення “Урочище Калинове” (станом на 22.07.2012)

Територія заказника являє собою штучні лісові насадження на місці зведеного природного грабово-дубового лісу, на схилі Київського лесового плато спрямованого до Дніпра. Насадження тут складаються головним чином з робінії (Robinia pseudoacacia). Навіть в такому збідненому вигляді вони становлять величезну цінність, адже закріплюють ерозійно-небезпечні схили Дніпра. Назва урочища навчене свідчить, що колись ці ліси були патрульними з багатим підліском, в якому могла зустрічатися калина (Viburnum opulus). На території урочища в заглиблені на значній висоті над Дніпром знаходиться озеро Ріцца, назване на честь свого відомого аналогу на Кавказі.

На плесах озера Ріцца трапляються глечики жовті (Фото І. Парнікози)

Дійсно вода у цьому озері, що знаходиться посеред лісу завжди прохолодна та чиста. На плесі зустрічаються навіть типові для Дніпра глечики жовті (Nuphar lutea).


Ділянка болотяної рослинності (Фото І. Парнікози)

Поряд з цим тут добре розвинена прибережно-водна та болотяна рослинність, наявні зарості очерету (Phragmites australis), придатні для гніздування коловодних птахів. Нажаль активне рекреаційне використання озера призводить до його прогресуючого забруднення, а також засмічення крутих схилів навколо водойми.

к.б.н. І.Ю. Парнікоза

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind