Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Замкова гора»

Район:

Оголошена рішенням Київради від 15.03.07 №254/915. Місце розташування: Подільський район; Андріївський узвіз, Гончари-Кожум’яки, Житній ринок, Фролівський монастир. Землекористувачем є КП УЗН Подільського району. Площа – 5,9 га.

Урочище являє собою лесово-суглинистий останець з відносно плоскою верхівкою у вигляді плато, що висувається в бік заплави в. Дніпро. Від Старокиївської гори в історичному минулому Замкова гора відокремлювалася притокою невеличкого струмка Киянки, який в свою чергу впадав до річки Глибочиця. В теперішній час більше половини Замкової гори вкрито напівлісовими багатоярусними насадженнями, що робить їх потужним осередком існування міської флора та фауни. В деревостанах першого ярусу переважають клен гостролистий та ясенелистий, рідше зустрічається дуб черещатий та ясен, в другому ярусі зростають в’язи гладенький та гірський, здичавілі плодові дерева сливи. Чагарниковий ярус формують бузина чорна, дерен східний, аморфа кущова, шипшина собача. Місцями вона утворюють густі зарості. Подекуди трапляються зарості дівочого винограду п’ятилисточкового. Решта територія гори вкрита вторинною степовою рослинністю, задернована типчаком, пирієм, зустрічаються полин гіркий, цикорій тощо.

Багатоярусна рослинність гори, наявність кількох типів біотипів та відсутність стаціонарних поселень визначає наявність на Замковій горі своєрідної фауни. Цілий ряд старих дерев надають схованки рідкисним видам кажанів. Розвинуті деревостої приваблюють в урочище велику кількість птахів, зокрема сову сіру та вухату. Наявність плодових дерев приваблює на Замкову гору сірійського дятла, тут трапляється також не чисельний сивий дятел. На теренах гори все ще трапляються найменші у світі ссавці – мідиці. Тут поширені мідиця звичайна та білозубка звичайна. Наявні і їжаки. Степові ценози урочища надають притулок посеред міста таким тваринам як прудка ящірка. Різноманітний і неозорий світ комах урочища.

(Джерело: Подобайло А. В., Остапченко Л. П., Парнікоза І. Ю., Сесін В. А. та Борейко В. Є. Наукове обґрунтування до створення комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Замкова гора».)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind