Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Дніпрові кручі»

Район:

Оголошена рішенням Київради від 15.03.07 №254/915. Місце розташування: Печерський район; Вздовж Набережного шосе від Пішохідного мосту до мосту Патона. Землекористувачем є КП УЗН Печерського району. Площа – 105,3 га.

Специфікою цієї території є комбінація цінних природних біотопів та численних пам’яток старовини. Лесові кручі зберегли угруповання лістяного лісу і дозволяють уявити як виглядав Київ з боку Дніпра в часи Київської Русі.

По схилах цих гір цснують розвинені багатоярусні деревостани сформовані головним чином ясеном високим, липою серцелистою, кленом гостролистим, гіркокаштаном кінським. Значною є участб в’язу гладенького, робінії та клену американського.

Ярус низьких чагарників формують клен татарський, бузина чорна, свидина криваво-червона, жостір проносний, крушина ламка, глід псевдокривостовпчиковий. Стовбури дерев обвивають пагони дівочого винограду та хмелю. З неморальних видів травостою на схилах зростають щавель лісовий, будра плющевидна, навесні квіткують гусячі цибульки мала, жовта та маленька, конвалія травнева.

В триярусних деревостанах зустрічається велика кількість комах, серед яких і рідкісні. Зокрема, це червонокнижні метелик махаон та бджола тесля фіолетова. Озеленені схили – велика оселя для синиць, повзиків, підкоришників, кропив’янок, мухоловок, дроздів та соловейка західного. Звичайними на території є кріт, іжак білочеревий, мідиця та білозубка звичайні. В урочищі існують нориця лугова, підземна, миша польова, сіра соня, білка звичайна, ласка та чорний тхір.

(Джерело: Подобайло А. В., Остапченко Л. П., Парнікоза І. Ю., Сесін В. А. та Борейко В. Є. Наукове обґрунтування до створення комплексної пам’ятки природи місцевого значення «Дніпрові кручі».)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind