Ландшафтний заказник “Цезарівський”

Виконавець: Ніжиловицьке НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок»
Керівник : вчитель географії Ситар О.М., вчитель біології Захарченко Л.А.

Відомості про населений пункт

Поштова адреса:
Індекс 08021
Країна Україна
Область Київська

Села, як і люди, мають свою біографію. І у кожного вона своя, неповторна. Село Ніжиловичі – центр сільської ради, заховалось у поліських лісах Київщини, за 13 кілометрів від районного центру Макарів. Історія його, непроста й цікава, сягає глибини віків. Оповита серпанком легенд та переказів і його назва. Відомо декілька версій її походження. Одна з них, найпоширеніша серед місцевого населення, виводить її від слів «нежилое место», тобто, низинна, непридатна для життя місцевість.

Населення 646 чол.
Площа 0,329 км2
Географічні координати 50°29’21˝ пн.ш. 29°37’40” сх.д.
Середня висота над рівнем моря 179 м
Відстань до обласного центру 61 км
Відстань до районного центру 13 км

Густий ліс, неначе віковий сторож, охороняє наше село. А в ньому красуються сосни, ялини, дуби, берези, вільхи, осики, є багато чагарників. Серед диких тварин поширені кабан, лось, олень, лисиця, заєць, косуля, куниця, бобер, їжак, дрібні гризуни, багато птахів. З плазунів поширені вуж звичайний, гадюка лісова, медянка.

У 2010 році було створено ландшафтний заказник місцевого значення «Цезарівський», загальною площею 475,0 га., розташований в адміністративних межах Ніжиловицької сільської ради на території Державного підприємства «Макарівське лісове господарство» Ніжиловицького лісництва.

Заказник названо на честь лісничого місцевого лісництва Бернацького Анатолія Цезаровича, який багато років сумлінно працював у цьому закладі. Заказник створено з метою збереження своєрідного природного комплексу, де на невеликих підвищеннях розміщуються сосново-дубові, дубові, соснові ліси, а в зниженнях – різні за площею болота, з яких найбільші Зубареве, Моховате, Гранне.
На території заказника зростають осока Буксбаума та плаун колючий, занесені до Червоної книги України. За рослинним покривом переважають осокові та високотравні евтрофні болота.

Опубліковано у 2 етап, 2015, Київщина. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *