Ландшафтний заказник “Цезарівський”

Виконавець: Ніжиловицьке НВО «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – дитячий садок»
Керівник : вчитель географії Ситар О.М., вчитель біології Захарченко Л.А.

Відомості про населений пункт

Поштова адреса:
Індекс 08021
Країна Україна
Область Київська

Села, як і люди, мають свою біографію. І у кожного вона своя, неповторна. Село Ніжиловичі – центр сільської ради, заховалось у поліських лісах Київщини, за 13 кілометрів від районного центру Макарів. Історія його, непроста й цікава, сягає глибини віків. Оповита серпанком легенд та переказів і його назва. Відомо декілька версій її походження. Одна з них, найпоширеніша серед місцевого населення, виводить її від слів «нежилое место», тобто, низинна, непридатна для життя місцевість.

Населення 646 чол.
Площа 0,329 км2
Географічні координати 50°29’21˝ пн.ш. 29°37’40” сх.д.
Середня висота над рівнем моря 179 м
Відстань до обласного центру 61 км
Відстань до районного центру 13 км

Густий ліс, неначе віковий сторож, охороняє наше село. А в ньому красуються сосни, ялини, дуби, берези, вільхи, осики, є багато чагарників. Серед диких тварин поширені кабан, лось, олень, лисиця, заєць, косуля, куниця, бобер, їжак, дрібні гризуни, багато птахів. З плазунів поширені вуж звичайний, гадюка лісова, медянка.

У 2010 році було створено ландшафтний заказник місцевого значення «Цезарівський», загальною площею 475,0 га., розташований в адміністративних межах Ніжиловицької сільської ради на території Державного підприємства «Макарівське лісове господарство» Ніжиловицького лісництва.

Заказник названо на честь лісничого місцевого лісництва Бернацького Анатолія Цезаровича, який багато років сумлінно працював у цьому закладі. Заказник створено з метою збереження своєрідного природного комплексу, де на невеликих підвищеннях розміщуються сосново-дубові, дубові, соснові ліси, а в зниженнях – різні за площею болота, з яких найбільші Зубареве, Моховате, Гранне.
На території заказника зростають осока Буксбаума та плаун колючий, занесені до Червоної книги України. За рослинним покривом переважають осокові та високотравні евтрофні болота.

This entry was posted in 2 етап, 2015, Київщина. Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *