Мова йде про “Санітарні правила в лісах України”, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №555 від 27 липня 1995 року, які суперечать Закону України “Про природно-заповідний фонд України”.

У вищезгаданому законі чітко прописано, що “на землях    природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного     або     історико-культурного призначення забороняється  будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на  стан  природних  та  історико-культурних комплексів”. Очевидно, що рубки, накшталт зображеної вище санітарної рубки в НПП “Синевир”, негативно впливають на природні комплекси.Тільки лісники думають інакше, бо в Санітарних правилах в лісах України написано, що «Санітарно-оздоровчі   заходи [тобто санітарні вирубки]   проводяться    на    основі відповідних  планів  незалежно від віку лісонасаджень у лісах усіх груп і категорій захищеності». Тобто, і в заповідному фонді. І лісові господарства керуються саме цими санітарними правилами, нехтуючи Закон України “Про природно-заповідний фонд України”, та свідомо вирубуючи заповідні масиви, попри те, що ці дії можна кваліфікувати за статтею 252 Кримінального кодексу України – умисне знищення або пошкодження територій заповідного фонду. Активісти сподіваються отримати пояснення від Мін’юсту, яким саме нормативно-правовим актом повинні насправді користуватися лісники у своїй злочинній, чи то пак, лісогосподарській діяльності. Адже невже лісники є окремою кастою людей, на які не поширюються закони України?!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>