Жителі Шульгівки закликають владу до мирного діалогу!

Жителі Шульгівки закликають владу до мирного діалогу!В приміщенні Петриківської райдержадміністрації 5 вересня за ініціативою мешканців Шульгівки пройшла публічна зустріч з питання будівництва звіроферми з вирощування норки. На цих зборах були присутні місцеві жителі, чиновники районного та обласного рівня, представники громадських організацій, а також керівництво фірми ТОВ «Агропроминвест». В ході дискусії були виявлені нові факти, які свідчать про те, що будувати звіроферму на виділеній ділянці вкрай небажано. Жителі Шульгівки вимагають від прокуратури та міліції порушення кримінальних справ, зупинки будівництва ферми, арешту осіб, які брали участь у побитті активістів. Представники громадських організацій запропонували створити робочу групу з вивчення законності виділення земельних ділянок та аналізу можливих екологічних наслідків.

На думку екологічної організації «Голос Природи», причини того, що відносини між населенням, владою та представниками ТОВ «Агропроминвест» повністю зайшли в тупик, цей конфлікт необхідно обговорювати на рівні керівництва області.

ТОВ «Агропроминвест» продовжує вести незаконну діяльність

Жителі Шульгівки вважають, що ТОВ «Агропроминвест» майже рік незаконно веде будівельні роботи. Виділена ділянка, булапридбана компанією для ведення особистого сільського господарства, а не для промислової фермерської діяльності. Під тиском громадян районній прокуратурі довелося порушити кримінальну справу за фактом використання землі не за цільовим призначенням. В той же час прокурор не поспішає вживати заходів для зупинки будівельних робіт. Неефективною роботою прокуратури зацікавився люстраційний комітет Дніпропетровської області. Під час зустрічі з громадськістю представники люстраційного комітету пообіцяли громадянам проінформувати генеральну прокуратуру і керівництво області про незадовільну роботу районних чиновників і охоронців порядку.

Жителі Шульгівки вимагають заарештувати «тітушек»

Зустріч з громадськістю цілком могла закінчитися черговим «мордобоєм», тому що в залі були присутні постраждалі жителі і ті, хто брав участь у побитті активістів. Публічна дискусія дуже швидко втратила формат конструктивного діалогу, постраждалі громадяни почали вимагати від прокуратури та міліції заарештувати хуліганів, у тому числі директораТОВ «Агропроминвест». В кінцевому рахунку охоронцям порядку довелося затримати всіх підозрюваних для взяття показань і з’ясування обставин.

«Голос Природи» пропонує створити спеціальну робочу комісію

Зважаючи на неможливість на рівні Петриківського району прийняти рішення, яке враховує думку місцевих жителів, організація «Голос Природи» подала ініціативу створити спеціальну обласну робочу комісію. «Незважаючи на заяви керівництва Петриківського району про готовність до відкритого діалогу з населенням, шанс досягти порозуміння вже упущений. Захоплення земель, побиття активістів, штучний поділ жителів на соціальні групи – все це стало причиною втрати довіри до органів влади, – розповідає Євген Колішевський, виконавчий директор дніпродзержинської громадської екологічної організації «Голос Природи». – Конфлікт вже вийшов за рамки Петриківського району, тому ми подали ініціативу розгляду питання доцільності будівництва звіроферми в рамках роботи спеціальної робочої комісії на рівні Дніпропетровської області».

This entry was posted in Новини and tagged , . Bookmark the permalink.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *