Обстеження ландшафтного заказника “Пляхова”

На території заказника “Пляхова” (м.Київ) виявлено незаконні споруди, огорожі, пошкодження земляного покриву та гідрологічного режиму території.

DSC_7200

19 серпня ДОП”Зелене майбутнє” було проведено обстеження заказника “Пляхова”, розміщеного у Деснянському районі м. Київ. Територія заказника зосереджена навколо залишків меліорованої річки Пляхова, містить декілька мальовничих озер, що приваблюють водоплавних птахів (під час остеження були помічені качки та сіра чапля).

схемаКарта-схема розміщення території заказника

DSC_7205

Лісове озеро в заказнику “Пляхова”

DSC_7203Заболочена канава – все, що лишається від меліорованої річки у посуху

Проте частину заказника займають незаконно облаштовані дачні ділянки. Порушники огороджують розорану територію, встановлюють на ній самовільні МАФи, саждають кукурудзу, помідори, виноград.

пляхове-порушенняСхема розташування незаконно захоплених ділянок

Біля господарчих ділянок вздовж річки вирито колодязі, вода використовується для зрошування землі. Більшість “дач” при цьому розміщені під лінією електропередач, що є подвійним порушенням!

DSC_7202

DSC_7211

У Положенні ландшафтного заказника “Пляхова” зазначено: “Забороняється проведення господарської діяльності, яка може спричинити шкоду заповідному обєкту; вирубка і пошкодження дерев і кущів, меліоративні та будь-які роботи, що можуть призвести до зиміни гідрологічного режиму території заказника, будь-яке будівництво, будь-яке порушення грунтового покриву”. Тому ДОП “Зелене майбутнє” звертається до правоохоронних органів з вимогою зупинити знищення території заказника, покарати винних у цьому – безпосередніх порушників та землекористувача території заказника, Дарницьке ЛПГ.

Текст та фото: Дарія Ширяєва.

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Обстеження ландшафтного заказника “Пляхова”

  1. 45567 коментує:

    там 40 років городи, навіт при Совках були, і ніхто не чапель ні лебедів не чепав, так що не треба гу-гу…. нє, ну можна відібрати в баб старих городи з яких вони підгодовуються в тяжки часі…бЛягороднє діло конешно робити, а хто їм допоможе може ви?…тіки чому ви не здіймаєте галас з приводу продажу ділянок в Дарницькому лісопарковому господарстві? http://100realty.ua/object/370875014
    http://100realty.ua/object/369997420 це реальні об*яви, що ж ви? це про деребан лісу на 16 участків – http://h.ua/story/70878/#photo. чи з бабцями легше боротися а тут кишка затонка?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *