Цікавий прецедент на тему доступу до інформації.

Листом студентська організація Дружина охорони природи «Зелене майбутнє» звернулася з проханням надати інформацію щодо стану справ ведення лісового господарства до Вижницького національного природного парку та запросила копію матеріалів лісовпорядкування. Що з цього вийшло – читайте далі.
Сухий вступ

Основними принципами інформаційних відносин є гарантованість права на інформацію та відкритість, доступність інформації, забезпечення доступу громадян до інформації. Громадяни України мають право звернутись до установ незалежно від їх форми власності відповідно до їх функціональних обов’язків.
Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації. Громадяни мають право вільний доступ до інформації про стан навколишнього природного середовища (екологічна інформація) та вільне отримання, використання, поширення та зберігання такої інформації, за винятком обмежень, встановлених законом.

Відповідальність за порушення законодавства про інформацію несуть особи, що винні в поширенні відомостей, що не відповідають дійсності та ті, що у своїх відповідях ганьблять честь та гідність запитувача.

Відповідно до ст. 9 всі громадяни мають можливість та вільного одержання відомостей, необхідних їм для реалізації своїх прав та свобод. Відповідно до ст.4 Оргуської конвенції, ніхто не зобов’язаний пояснювати для чого йому потрібна та чи інша інформація. Інформація, що стосується стану довкілля взагалі не може бути засекречена за жодних обставин.

Детальніше про доступ до екологічної інформації можна прочитати на “Природі України”.
І власне, новина…

А тепер після сухих витягів з вітчизняного законодавства пропонуємо до вашої уваги справжню «перлину», унікальний приклад недотримання екологічного законодавства та законодавства про інформацію державними установами.

хамський лист до ДОПхамськимй лист до ДОП - 2

Листом студентська організація Дружина охорони природи «Зелене майбутнє» звернулася з проханням надати інформацію щодо стану справ ведення лісового господарства до однієї з установ лісової галузі та запросила копію матеріалів лісовпорядкування.

Що з цього вийшло – читайте у картинках…

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Цікавий прецедент на тему доступу до інформації.

  1. Сповіщення: "Cер, ви бойовик Алькаїди!" або особливості запитів екологічної інформації | Природа України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *