Лісники проти розширення природно-заповідного фонду

Херсонське обласне управління лісового та мисливського господарства та підпорядковане йому Державне підприємство „Скадовське лісове господарство” проти створення національного природного парку „Джарилгач”.
За інформацією Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, „створення національного природного парку передбачає будівництво та підвищення рекреаційної нагрузки, що в умовах обмеженої території, якою є о.Джарилгач, не сприятиме збереженню унікального природного середовища острова.” Режим ведення лісового господарства відповідає діючому „Лісовому кодексу України”, Закону України „Про природно-заповідний фонд”, „Методичним рекомендаціям щодо режиму збереження лісових екосистем на території природно-заповідного фонду різних категорій”.
Згідно постанови Ради Міністрів Української Радянської Соціалістичної Республіки від 28 жовтня 1974 року №500, на сьогоднішній день на території о.Джарилгач створено ботанічний заказник загальнодержавного значення „Джарилгацький”. Його площа-300 га. Найбільша цінність заказника – рослина золотобородник цикдовий, який занесений до Червоної книги України. Вид унікальний тим, що здатний активно закріпляти сипучі піски.
Варто відзначити, що за створення НПП „Джарилгач” борються вже не один. рік місцеві громадські організації. Також цей об’єкт внесений до Указу Президента від 01.12.09 № 1129/2008 „Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *