Держкомлісгосп хоче „втіхаря” допиляти Карпати.

„Втіхаря”, тому що жоден нормативно-правовий акт Державний комітет лісового господарства, в обхід Закону України „Про інформацію” та Оргуської конвенції, не бажає погоджувати з громадськістю. Не став виключенням і проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 929». У пояснювальній записці до проекту постанови чітко зазначено, що проведення з громадськістю консультацій з питань обговорення розробленого проекту постанови не вимагається. Навіть дивно, як взагалі цей проект постанови розмістили в Інтернеті (детальніше із законопроектом можна ознайомитись на сайті Держкомлісгоспу) .
Чим же так не сподобалась лісникам Постанова Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 929 (далі Постанова)? Наприкінці жовтня минулого року цією Постановою були затверджені нові правила рубок у гірських лісах Карпат. Серед них два принципових пункти: заборона рубок бука у весняно-літній період (з 1 травня по 30 вересня) та заборона рубок на стрімких схилах у природних букових та буково-ялицевих лісах. Виконання цих норм дозволило б посилити захисну та водорегулюючу властивість лісів, зберегло б підріст та трав’янисті рослини під час лісозаготівлі та сприяло б збереженню біорізноманнітя. Цю постанову було прийнято за згоди лісників. І теж втіхаря і швидко.Мабуть, вплинула повінь.
Не пройшло й півроку з часі жахливої повені у Карпатах, як лісники почали чухатись. Вони пропонують й надалі дозволити проводити рубки на стрімких схилах та заготовляти бук протягом всього року, прикриваючись соціальними проблемами.
Орієнтація виключно на сировинний розвиток Карпатського регіону – це вчорашній день й чергові багатомільйонні збитки (як раціонально використовує та проводить заготівлю деревини наш любий лісник можна подивитись тут .
Тому закликаємо всіх небайдужих звернутись до Кабінету Міністрів України з вимогою дати доручення Державному комітету лісового господарства припинити розробку проекту цієї постанови. Також, вимагати у Міністерства охорони навколишнього природного середовища не погоджувати проект змін до Постанови (див. проект листа далі).

Кабінет Міністрів України
Прем’єр-міністру України
Тимошенко Ю.В.

ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Юліє Володимирівно!

Я______________________________________________________________________________________________

звертаюсь до Вас згідно з положеннями ст. 34 Конституції України, статей 9, 33, 35, 47 Закону України „Про інформацію”, ст. 9 Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, Міжнародною конвенцією „Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього природного середовища” (Оргуська конвенція).
Як мені стало відомо, Державним комітетом лісового господарства наразі розробляється проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 929». Постановою від 22.10.2008 №929 затверджені Правила рубок головного користування у гірських лісах Карпат, які вступили в силу з 01.01.2009.
Проектом постанови планується внесення змін до пункту 11 Правил рубок головного користування у гірських лісах Карпат, якими передбачено заборону проведення рубок у букових лісах у період з 1 травня по 30 вересня. На мою думку, дане внесення змін планується з метою узаконення здійснення заготівлю бука протягом року. Також передбачається внесення змін до пункту 28 з метою дозволити проводити рубки на стрімких схилах у стиглих та перестиглих букових та буково-ялицевих лісах.
Норми, які були внесені у початкову редакцію постанови – потрібні та виважені. На мою думку, немає потреби у внесенні вищезазначених змін до них.
Потреба у забороні рубок у букових лісах пов’язана з високим ступенем ерозії ґрунтів під час лісозаготівлі, знищенням підросту та його активною здатністю поглинати воду у весняно-літній період. Рубка буку у осінньо-зимовий період менше шкодить лісовим екосистемам, дозволяючи уникнути масового знищення трав’янистих рослин, кущів та підросту.
Рубка у стиглих та перестиглих букових та буково-ялицевих лісах на стрімких схилах, враховуючи незначну частку таких лісів у лісовому фонді та їх виключне значення для підтримки біорізноманіття (тому що це – природні ліси), їхні захисні та водорегулюючі властивості, сприятиме подальшому погіршенню екологічної ситуації у регіоні та буде обертатись ще більшими збитками.
У вказаний період (з 1 травня по 30 вересня) дозволяється проводити рубки у дубових та смерекових лісах (насамперед штучних), що дозволяє забезпечувати ринок деревиною протягом усього року.
На мою думку, впровадження запропонованих Державним комітетом лісового господарства норм ведення лісового господарства – ініціатива, яка не відповідає засадам природоохоронної політики. Ми впевнені, що автори цих поправок розробили їх без жодного уявлення при збереження карпатських лісів та запобігання стихійним лихам, таких, як повінь у Карпатах у липні 2008 р., і мають на меті лише здобуття власної економічної вигоди. Тому нагальним є попередження цих антиприродоохоронних ініціатив.
У зв’язку з цим, прошу Кабінет Міністрів України дати доручення Державному комітету лісового господарства припинити розробку змін до Постанови Кабінету Міністрів Україні «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2008 р. № 929».
Відповідь щодо вжитих заходів прошу надіслати на адресу :

З повагою

Опубліковано у Ліси | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *