У Криму знищують знаменитий Маслиновий гай

В історичному місці кримського селища Кореїз почалися передбудівельні роботи, які загрожують знищити знаменитий Маслинову гай в Ялтинському регіоні Криму.

Вони ведуться, незважаючи на розпорядження ялтинського мера Олексія Боярчука про заборону будівельних робіт на час курортного сезону, а також незважаючи на аналогічну вимогу прем'єра Криму Анатолія Могильова.
Про це газеті Кримський телеграф повідомили жителі селища.

Маслиновий гай є історичною спадщиною Південного берега.

Раніше гай розташовувався на землях, що належать князю Шувалову. Маєток князя разом з гаєм в кінці XIX століття викупив сибірський купець Іван Токмаков. Він приїхав до Криму відновлювати здоров'я, а в результаті став головним меценатом і благодійником селища. Саме на честь унікального гаю Токмаков назвав свій маєток «Олеіз».

«На даний момент ми спостерігаємо, як намагаються відвести селищні комунікації, які проходять територією Маслинового гаю, там проходять силові кабелі. Розрито канави. Передбачається, що на цьому місці поставлять кілочки і приступлять до вирубки і забудови», — впевнена голова громадської організації «Громадянська позиція» Наталія Поливко.

В гаю готуються почати будівництво чотири нових господаря. Всупереч закону та мораторію вони вже отримали держакти на землю, яка офіційно залишається землею радгоспу.

Серед них нібито фігурують відомі в Криму особи: ялтинський депутат Микола Герон, заступник начальника Ялтинського міського управління земельних ресурсів Геннадій Новиков (колись працював землевпорядником Кореїзької селищної ради), екс-голова Кореїзу Володимир Потіпак і екс-секретар Кореїзької селищної ради Михайло Карунний.

«За Законом України „Про звернення громадян“ ми хочемо провести громадську експертизу корупційної діяльності селищної ради та виконавчого комітету. Висновки цієї експертизи направимо президенту України», — говорить представник Ялтинського антикорупційного комітету в Кореїзі Євген Жуков.

Джерело: gazeta.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...далі



Приєднуйтесь!